Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

Зерносушарка СЗШ-16А використовується в очисно-сушарних комплексах для сушки продовольчого, насінного і фуражного зерна зернових і круп’яних культур.

Сушарка складається з двох сушарних камер 5, топкі 2, завантажувальних 7, 9 і розвантажувальної 8 норій, двох охолоджувальних колонок 13 і 14, що підводить і двох відвідних 4 дифузорів, двох відсмоктуючих вентиляторів 1, двох розвантажувальних пристроїв 17, механізму приводу, зернопровідних труб 11; системи автоматичного контролю і регулювання режиму сушки.

Зерносушарка СЗШ-16А

Рис - Зерносушарка СЗШ-16А: 1 і 12 — вентилятори; 2 — топка; 3 — випускна труба; 4— дифузор; 5 - сушильні камери; 6, 16 і 18 - бункери; 7 8, 9 і 10 - норії; 11 - зернопровідни труби; 13 і 14 - охолоджувальні колонки; 15 — шлюзовий затвор; 17 — розвантажувальний пристрій; 19 — патрубок; 20 — трубопровід.

Топка є самостійним агрегатом, змонтованим в окремій прибудові. Теплоносій одержують в результаті змішування топочних газів з атмосферним повітрям або шляхом нагріву атмосферного повітря. К. к.д. топкі в першому випадку вище, ніж в другому. Тому нагріте повітря використовують тільки для сушки продовольчих партій зерна і круп’яних культур. Теплоносій поступає в сушильну камеру по трубопроводу 20 і дифузору, що підводить.

Сушильна камера — це шахта розміром 980X1980 мм і заввишки 3650 мм. Дві шахти змонтовано на бетонній підставі так, що між ними є простір, перекритий дифузором, до якого приєднаний трубопровід 20, що підводить. На бічних стінках шахт встановлені дифузори 4, призначені для відведення відпрацьованого теплоносія. Дифузори сполучені патрубком 19 зі всмоктуючим вікном вентиляторів. В патрубку є жалюзі з регулятором.

На рис.1.7 показана схема шахтної сушарки, на якій можна побачити відвідні і підвідні трубопроводи, а також відвідні і підвідні короби.

Схема шахтної зерносушарки

Рис. 1.7. Схема шахтної зерносушарки: а – вигляд збоку; б – розріз;

1 – відвідний трубопровід; 2 – підвідний трубопровід; 3 – відвідні короби; 4 – підвідні короби;

Шахта складається з рами, стінок (бічних з вирізами і глухих торців), п’ятигранних коробів 2 і 4 (рис. 1.8, а), розміщених між бічними стінками 1 і 3 шахти рядами.

Рис. 1.8. Пристрій коробів (а), схеми руху зерна, теплоносія (б), розвантаження зерна (в): 1 і 3 — стінки шахти; 2 і 4 —підвідні і відвідні короби; 5 — коробка; 6 — вікно для випуску зерна; 7 — кривошипно-шатунний механізм; 8 — пластина каретки.

У кожному ряду налічується вісім порожнистих коробів. Ребро кожного короба направлено вгору, відкрита частина — вниз. Короби встановлені в горизонтальних рядах в шаховому порядку. Частина рядів з коробів призначена для введення в сушильну шахту теплоносія. Кінці цих коробів 2 приєднані до вікон в стінці 1, зверненої до міжшахтного простору. Ряди коробів, розташованих між рядами коробів, що підводять, призначені для відведення відпрацьованих газів. Кінці відвідних коробів 4 приєднані до вікон стінки шахти, зверненої до відвідного дифузора 4 (див. рис. 1.8, б).

Над шахтами змонтовані бункери 6 закритого типу. На вертикальній стінці бункерів встановлені датчики верхнього і нижнього рівнів зерна, за допомогою яких автоматика управляє роботою розвантажувального пристрою. В нижній частині кожної шахти розміщені розвантажувальний пристрій 17, бункер 18 з патрубком, що підводить висушене зерно до норії 8.

Розвантажувальний пристрій складається з нерухомої лоткової коробки 5 (рис. 1.8, в) з вісьма вікнами 6 і рухомої каретки, на якій закріплені пластини 8. Каретка рухається поворотно-поступально за допомогою механізму 7. Випуск зерна регулюють, змінюючи зазор між випускними вікнами і пластинами каретки, а також амплітуди коливань пластин. За кожний хід каретки пластини скидають порцію зерна в бункер, забезпечуючи безперервне вивантаження висушеного зерна і рух зверху вниз всього об’єму зерна, що знаходиться в шахті. Швидкість руху зерен в шахті залежить від зазору між випускними вікнами і пластинами, амплітуди і частоти переміщень каретки з пластинами. Зазор змінюють від 0 до 20 мм, піднімаючи і опускаючи каретку. Амплітуду коливань в межах 0...20 мм регулюють, змінюючи взаємне розташування ексцентриків приводу. Для прискорення вивантаження зерна з шахти привід забезпечений механізмом включення, яким каретку переміщають на велику амплітуду і повністю відкривають вихідні отвори. Охолоджувальний пристрій складений з двох колонок, аналогічних СЗСБ-8А.

Робочий процес протікає таким чином. Заздалегідь обчищений вологий матеріал безперервно подається норіями 7 і 9 (див. рис. 1.6) в бункер 6 кожної шахти і заповнює простір між коробами. Коли рівень зерна в бункері 6 досягне верхнього датчика, автоматика включає привід кареток розвантажувального пристрою і зерно під дією сили тяжкості рухається вниз. Якщо бункер випорожниться до нижнього датчика, автоматика вимикає на якийсь час привід кареток.

При сталому режимі зерно поволі рухається вниз в просторі між коробами. Теплоносій входить через вікна в стінці 1 (див. рис. 1.8, а) в короби, що підводять, 2, виходить з-під їх бічних граней, просочується крізь шар зерна (див. рис. 1.8, б), поступає знизу у відвідні короби 4 і виводиться з сушильної камери вентилятором 1 (див. рис. 1.6). Теплоносій, рухаючись крізь шар зерна, нагріває його, випаровує вологу і відносить її з сушарки.

Висушене зерно вивантажується в бункер 18, поступає в норію 8, яка завантажує його в охолоджувальні колонки. Після охолоджування атмосферним повітрям зерно вивантажується з колонок шлюзовим затвором 15 в бункер 16 і подається норією 10 на подальшу обробку.

Режим сушки регулюють, змінюючи температуру теплоносія і швидкість руху зерна в шахті. Температуру теплоносія регулюють, змінюючи подачу палива в пальник і холодного повітря в камеру змішувача. Швидкість руху теплоносія в шарі зерна змінюють регулятором повороту жалюзі в патрубку 19. Вона повинна бути менше критичної швидкості насіння, інакше насіння нестиметься теплоносієм. Швидкість руху зерна в шахті (експозицію сушки) регулюють за допомогою розвантажувального пристрою.

Процес сушки необхідно періодично контролювати, відбираючи проби для визначення вогкості і якості зерна і насіння. З кожної партії зерна, що поступає для сушки, відбирають середні проби для визначення вогкості, а для насіння — і всхожесті.

Продуктивність на сушці продовольчої пшениці при зниженні вогкості з 20 до 14 % складає 20 т/ч.

Шахтні стаціонарні сушарки М-819 і 839 виробництва ПНР мають аналогічний з СЗШ-16А пристрій. Їх продуктивність на сушці продовольчої пшениці при зниженні вогкості з 20 до 14 % складає відповідно 20 і 40 т/ч.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы