Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

Зерносушарка СЗСБ-8А  призначена для сушки насінного і фуражного зерна будь-якої початкової вогкості і засміченості. Сушарку використовують у складі зерноочисних-сушарних комплексів КЗС-25Б.

Зерносушарка СЗСБ-8А

Рис -  Зерносушарка СЗСБ-8А: 1 – переходник; 2 – топочний блок; 3 – завантажувальна труба; 4 – лопаті; 5 — кільце; 6 — хрестовина; 7 — поличка; 8 — сушильний барабан; 9 і 12 — вентилятори; 10 і 11 — циліндри; 13 і 14 — датчики рівня; 15 — конус; 16 і 20 — шлюзові затвори; 17 — норія; 18 – бункер; 19 — вивантажна камера; 21 — ролики; 22 – приводна станція.

Барабанна зерносушарка складається з топочного блоку 2, переходника 1, сушильного барабана 8, вивантажної камери 19, вентилятора 9, охолоджувальної колонки, норії 17, приводної станції 22, повітряводів і паливної системи.

Топочний блок призначений для спалювання рідкого палива і утворення теплоносія (суміш топочних газів з повітрям) з параметрами, необхідними для сушки. Блок складається з пальника, камери згорання, камери змішувача, відбивного екрану і автоматичної системи. Пальник забезпечений вентилятором і форсункою для розпилювання палива. Паливо подається у форсунку насосом з бака, встановленого за межами будівлі. Подачею палива управляє автоматика, за допомогою якої встановлюють і підтримують температуру теплоносія.

Сушильний барабан включає шестисекційну хрестовину 6 і обичайки. На промінні хрестовини закріплені палички 7 для пересипання зерна. На внутрішній поверхні на початку і кінці барабана змонтовані лопаті 4, розташовані по гвинтових лініях. На вихідному кінці барабана встановлений конусний патрубок, до торця якого приєднано підпірне кільце з лючкамі.

Обичайка барабана укладена в два кільця-бандажі 5, якими барабан спирається на приводні і підтримуючі ролики 21. Барабан приводиться в обертання приводною станцією 22, частота його обертання 8 мін-1.

На даху вивантажної камери 19 встановлений вентилятор 9, засмоктуючий теплоносій від топочного блоку. Внизу камера звужується, утворюючи вивантажний лоток, на якому змонтований шлюзовий затвор 20. Охолоджувальна колонка, призначена для охолоджування зерна після сушки, складається із зовнішнього 10 і внутрішнього 11 перфорованих циліндрів, вентилятора, шлюзового затвора 16 і автоматики для підтримки необхідного рівня зерна в кільцевій камері колонки.

Робочий процес сушки полягає в наступному. Вологий зерновий ворох, що подається по трубі 3 в завантажувальну камеру, висипаєтся на гвинтові лопаті 4. Насіння під дією теплоносія, рухомого усередині барабана від топочного блоку 2 до вентилятора 9, натиску вороха в зоні завантаження і гвинтових лопаток поступають в барабан. Полички 7 захоплюють порції насіння, піднімають їх вгору і скидають вниз. Теплоносій, проходячи через барабан, пронизує насіння, що зсипається з поличок, і нагріває їх. В результаті нагріву волога з насіння випаровується, поглинається теплоносієм і віддаляється з сушарки. Відпрацьований теплоносій вентилятор 9 викидає в атмосферу. Кількість теплоносія, що проходить через барабан, регулюють за допомогою дроселя вентилятора залежно від критичної швидкості висушуваного насіння. Швидкість випаровування вологи збільшується пропорційно температурі нагріву зерна, яку можна піднімати лише до значень, допустимих агротехнічними вимогами. Перегрів зерна приводить до розпаду речовин (денатурація білка), що входять до складу кліток зерна, відмиранню протоплазми і загибелі зерна як живого організму. Тому при сушці зерна важливо забезпечити такий режим, який виключав би його перегрів.

Температура нагріву зерна залежить від двох чинників — температури теплоносія і часу перебування зерна в сушильній камері (експозиція сушки). Температуру теплоносія регулюють і підтримують автоматикою топочного блоку, а експозицію сушки — вивантажним пристроєм.

Висушене зерно, безперервно вивантажуване шлюзовим затвором 20, поступає в норію 17 і завантажується зверху в охолоджувальну колонку. Холодне повітря, всмоктуване вентилятором 12 через отвори зовнішнього циліндра 10, проходить через шар зерна, охолоджує його і по внутрішньому циліндру 11 поступає у вентилятор. Шлюзовий затвор 16 безперервно вивантажує зерно з охолоджувальної колонки. Тому зерно в колонці рухається вниз. Датчики 13 і 14 автоматично підтримують постійний рівень зерна в кільцевій камері охолоджувальної колонки.

Продуктивність сушарки при зниженні вогкості зерна з 20 до 14 % складає 10 т/ч. Робочі органи приводяться в дію електродвигунами сумарною потужністю 38 кВт. Питома витрата умовного палива 12,8 кг/т.

Технологічна схема барабанної зерносушарки СЗСБ-8А представлена. На схемі показано рухи продукту через робочий простір зерносушарки, від завантажувальної камери до камери вивантаження просушеного продукту.

Пересувна барабанна сушарка СЗПБ-2,5, забезпечена ходовими колесами, може переміщатися з одного місця на інше. Її пристрій, призначення аналогічно сушарці СЗСБ-8А. Охолоджувальна колонка виконана як сушильний барабан, але в неї подається холодне повітря.

Технологічна схема зерносушарки СЗСБ-8

Рис - Технологічна схема зерносушарки СЗСБ-8: 1 – топка, 2 – коробка змішувача, 3 – завантажувальна камера, 4 – барабан, 5 – завантажувальна камера, 6 і 8 – вентилятори, 7 – транспортер, 9 – охолоджувальна колонка, 10 – вихід сухого зерна, 11 – шлюзовий затвор, 12 – привід барабана.

Продуктивність сушарки на сушці продовольчого зерна пшениці і при зниженні його вогкості на 6 % за один пропуск складає 2,3 т/ч.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы