Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

Шелушитель «Стратопакт ТМ» ВSSА-НКЕSS0. Виробляється фірмою «Бюлер» (Швейцарія). Він призначений для відділення оболонки вівса, соняшникового насіння, гречки.

Шелушитель «Стратопак ТМ» BSSA – HKESSO

Рисинок - Шелушитель «Стратопак ТМ» BSSA – HKESSO а – загальний вигляд; б – схема лущення.

Шелушитель цє циліндровий корпус 4, забезпечений трьома опорами 2. Зверху до корпусу кріпиться похилий ковпак 7, який пов’язаний з циліндром шарніром. Ковпак притискається до корпусу замками 6. При розкритті замків ковпак відкидається двома газонаповненими амортизаторами 13.

При цьому забезпечується вільний доступ до робочих органів шелушителя - ротора і відбійного кільця. Дві рукоятки 12 служать для повернення ковпака в робоче положення.

З основним матеріалопроводом 9 шелушитель зв’язаний гнучким рукавом, який стискається за допомогою пружин 10. Наявність гнучкого рукава дозволяє за допомогою маховика 8 вертикально переміщати дозуючий пристрій, що входить в отвір ковпака 7.

Електродвигун 11 приводить в рух відбійне кільце, яке обертається з частотою 3 мін-1.

Ротор шелушителя надітий на вал електродвигуна 5, що обертається з частотою 1500 мін-1. У відвідному конусі 1 розташований патрубок 3, який під’єднується до аспіраційної системи.

Технологічний процес лущення відбувається таким чином. Належний обробці продукт через центральний матеріалопровод 9  і гнучкий рукав 8 поступає в дозуючий пристрій, що є трубою 7, здатну переміщатися у вертикальній площині. При цьому змінюється площа кільця 11, утворюваного трубою 7 і конусом 10. Таким чином, при опусканні труби 7 продуктивність машини зменшується, а при підйомі збільшується.

Пройшовши кільце, зерно потрапляє в горизонтальні канали ротора, в якому між двома дисками 4 і 5 розташовані пластини 6, створюючі радіальні канали. Ротор одержує обертання безпосередньо від валу 12 електродвигуна. Швидшаючи в радіальному напрямі, зерно потрапляє в канали і рухається так, що своїм вістрям, ударяється у відбійне кільце 3. В результаті удару лушпиння відділяється від ядра. Суміш з ядер, лушпиння і необлущеного зерна падає в нижню частину машини і розвантажується через випускний отвір.

Відбійне кільце виконано із зносостійкої пластмаси. При цьому роликами 2 воно спирається на кільцеву опору 1.

Завдяки похилому розташуванню по відношенню до ротора і безперервному обертанню значно збільшується термін служби кільця, оскільки ударам піддається вся його площа. Знос відбійного кільця визначається оптичним способом, і його значення виводиться на дисплей показуючого приладу.

Продуктивність шелушителя по вівсу до 3500 кг/ч.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы