Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

Суха обробка поверхні зерна

Зерно після пропуску через сепараторів, трієри і каміннявідділительні машини вимагає додаткової обробки, оскільки на його поверхні, головним чином в борозенці і у волосках борідки, залишається велика кількість пилу і мікроорганізмів, які неможливо повністю видалити на вказаних машинах.

Щоб не допустити попадання пилу в борошно в процесі переробки зерна, його спрямовують на обоєчні і щіткові машини. На цих машинах зерно піддається інтенсивній дії робочих органів, внаслідок чого разом з відділенням пилу відбувається також часткове зняття (лущення) верхніх плодових оболонок, борідки і відділення зародка.

Необхідність зняття плодових оболонок і борідки обумовлена тим, що вони не представляють живильної цінності для людини і, потрапляючи при помелі зерна в борошно, погіршують її колір і знижують якість.

На обоєчну машину зерно спрямовують після очищення його на першому сепараторі і на трієрах. Після кожного пропуску через обоєчні машини зерно обов’язково очищають на подальших сепараторах.

На борошномельних заводах застосовують обоєчні машини двох видів - з жорсткою абразивною поверхнею і подовжнім розташуванням плоских бичів і м’які обоєчні машини з гладкою металевою поверхнею і радіальним розташуванням бичів пропеллерообразної форми.

На малюнку показаний пристрій обоєчної машини типа ЗНМ з абразивною поверхнею, яка призначається для роботи на підприємствах з механічним транспортом.

Технологічний процес роботи машини полягає в наступному. Зерно через приймальний патрубок 1 поступає всередину робочого циліндра, підхоплюється бичами 5 і відкидається до поверхні циліндра 2.

Бичі по відношенню до осі валу закріплюють на розетках похило, щоб при роботі машини вони перемішували і просували зерно уздовж машини від прийому до виходу. Кут нахилу бичів впливає на тривалість перебування зерна в машині. Чим менше кут нахилу, тим довше зерно знаходитиметься в машині, і тим сильніше впливатимуть на нього робочі органи.

Зерно, обертаючись усередині машини разом з бичами, по гвинтовій траєкторії переміщається до виходу 8. В результаті багатократних ударів і інтенсивного тертя зерна об бичі і робочу поверхню циліндра поверхня зерна очищається від пилу, віддаляється борідка і частково відбивається зародок.

Обоєчна машина ЗНМ

Рис -  Обоєчна машина ЗНМ:

1 - приймальний патрубок з гратами; 2 - роз’ємний абразивний циліндр; 3 - бічовий барабан; 4- аспіраційна камера; 5 - сталеві бічі; 6 - розетка; 7 - грати для проходу повітря в циліндр; 8 - випускний патрубок для зерна; 9 вантажний клапан; 10 - випускний патрубок для відносів; 11 - аспіраційна камера; 12 - клапан регулювання повітря; 13 - аспіраційний канал; 14 - верхня половина абразивного циліндра; 15 - жалюзі; 16 - нижня половина абразивного циліндра.

Пил, що виділяється в процесі обробки зерна, відсмоктується через жалюзі 15 і поступає в аспіраціну камеру 4, в якій важчі относи осідають в осадковому конусі і у міру накопичення своєю масою відкривають клапан і віддаляються з машини. Повітряний потік відносить легкі относи в центральну аспіраціну мережу.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы