Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

СЕПАРАТОРИ

Для розділення початкового молока на вершки і молоко відвійок, а також для очищення молока використовують сепараторів.

За призначенням розрізняють сепаратори-слівковідделителі, сепаратори - молокоочисники, сепаратори для отримання високожирних вершків і універсальні із змінними барабанами.

За способом подачі молока і відведення продуктів сепарації апарати бувають відкриті, напівзакривали і закриті. У відкритих сепараторах продуктивністю до 0,3 кг/с подача молока, відведення вершків і знежиреного молока відбуваються в зіткненні з повітрям. В цьому випадку утворюється молочна піна, погіршуюча умови експлуатації сепараторів. В сепараторах, що напівзакривають, продуктивністю 0,5...1,0 кг/с молоко подається відкритим способом, а відведення продуктів — закритим під натиском. В закритих (герметичних) сепараторах продуктивністю понад 1 кг/с - подача молока і відведення продуктів сепарації відбуваються без доступу повітря під тиском по трубах.

За способом видалення з барабана механічних домішок і білкового згустку сепаратори можуть бути з ручним вивантаженням осаду (зупинка сепаратора, розбирання і очищення барабана), з періодичним вивантаженням через вікна в корпусі барабана (саморозвантажні) і з безперервним вивантаженням осаду через сопла по периферії корпусу барабана (сирні).

Залежно від типу приводу сепаратори можуть бути з ручним і електроприводом. Передача обертання від електродвигуна до барабана у сепараторів другої групи здійснюється за допомогою гвинтової пари або ремінної передачі. Барабани сепараторів невеликої продуктивності встановлюють безпосередньо на валу двигуна.

Один з основних технологічних параметрів, що характеризують роботу сепараторів — температура продукту, що сепарується або очищається.

У сепараторів-слівковідділителей відкритого типу  приймально-вивідний пристрій є чашоподібною ємкістю, що надягаєтся на станину сепаратора.

Місткість складається з приймальної камери поплавця і двох розподільних камер з ріжками для вершків і знежиреного молока. Приймальна камера поплавця забезпечує рівномірну подачу молока, що поступає з місткості для зберігання. Камера поплавця має в центрі трубку з отвором, що калібрується, його діаметр забезпечує номінальну продуктивність сепаратора при певному рівні молока, який підтримується за допомогою поплавця. При недостатньому рівні молока поплавець опускається і відкриває доступ молока з місткості в камеру. При перевищенні номінального рівня поплавець закриває зливний отвір ємності з молоком, і рівень в камері знижується.

Сепаратор-слівковідділител відкритого типуЕлементи чашоподібної місткості сепаратора відкритого типу виготовлені з листового металу (звичайно лудженого або неіржавіючого сталевого листу), у сепараторів невеликої продуктивності — з полімерних матеріалів.

Для того, щоб забезпечити попадання витікаючих з отворів в барабані вершків і знежиреного молока у відповідні розподільні камери, вертикальні вали сепараторів відкритого типу можна регулювати по висоті спеціальним гвинтом, розташованим під нижньою опорою вертикального валу сепаратора.

Разом з валом опускається або підіймається барабан.

У сепаратора малої продуктивності з електроприводом це регулювання пов’язано з підйомом або опусканням двигуна разом з барабаном за допомогою гвинта в днищі корпусу сепаратора.

Рис -Сепаратор-слівковідділитель відкритого типу,1 — чаша станини,2 — розподільна камера.

Сепаратори-молокоочисники також мають свої особливості. В барабанах значно менше тарілок, ніж в барабанах сепараторов-слівковідділителів. Відстань між тарілками складає 1...2 мм. Тарілки не мають отворів, а канал між ними і тарелкодержателем збільшений. Замість шпильок на тарілках приварені планочки. У барабані немає верхньої розділової тарілки, а грязьовий простір збільшений. В сепараторі-молокоочиснику відкритого типу діаметр молочної трубки камери поплавця збільшений, що дозволяє підвищити його продуктивність при тих же розмірах сепаратора майже в два рази в порівнянні з сепаратором-слівковідділителем. Для відведення обчищеного молока є тільки одна розподільна камера з ріжком.

У сепараторах-молокоочисниках типу, що напівзакриває, для відведення обчищеного молока є одна напірна камера замість двох у сепаратора-слівкоотделітеля.

Сепаратор високожирних вершківПриводний механізм сепаратора служить для передачі обертання від електроприводу до барабана і в більшості випадків — для підвищення частоти обертання барабана. Виключенням є привід електросепараторів продуктивністю до 100 л/год. В таких сепараторах електродвигун розташований вертикально і його виступаючий вал за допомогою шпонки безпосередньо з’єднується з підставою барабана. Ці сепаратори оснащуються колекторними високооборотними електродвигунами однофазного струму напругою 220 В.

Сепаратор ОС2-Д500 високожирних вершків застосовується на підприємствах молочної промисловості у складі лінії потокового виробництва вершкового масла. Зливання жирністю 35-40% розділяються на високожирні вершки 80-87% і пахту. Технічні характеристики сепараторів приведені в таблиці.

Таблиця  - Технічна характеристика сепаратора високожирних вершків

Характеристики

Значення

Продуктивність по високожирних вершках, кг/год

350...1800

Встановлена потужність, кВт

5,5

Температура сепарації, ºС

68...95

Кислотність початкових вершків, Т

10

Вміст масової частки жиру в початкових вершках, %

30…40

Вміст вологи у високожирних вершках, %

солодкослівочного масла

15,3

любительського масла

19,3

селянського масла

24,3

масла бутерброда

34,4

Вміст жиру в пахті

солодкослівочного масла

0,3

любительського масла

0,2

селянського масла

0,15

масла бутерброда

0,15

Габаритні розміри, мм

855х655х1343

Маса сепаратора, кг

481

Сепаратор ОЦМ-10

Рис - Сепаратор ОЦМ-10

Сепаратор А1-ОЦМ-10 тарельчатого типу, напівзачиненого виконання, з частковим вивантаженням осаду, призначений для очищення молока від механічних домішок і молочного слизу.

Технічні характеристики:

Продуктивність, л/год

10000

Частота обертання барабана, об/хвил

6500

Зазор між тарілки, мм

0,7

К-ть проміжних тарілок, шт.

60

Максимальний діаметр барабана, мм

4050

Потужність, кВт

7,5


Сепаратор слівковідділитель  мазкі Ж5-ОС2-НС

Рис - Сепаратор слівковідділитель

мазкі Ж5-ОС2-НС

Сепаратор-слівковідділитель Ж5-ОС2-НС з відцентровим автоматичним періодичним вивантаженням осаду. Призначений для безперервного розділення цільного молока на вершки і знежирене молоко (молочний відвійок) з одночасним очищенням їх від забруднень, а також нормалізації молока (рис. 2.21)

Технічні характеристики:

Продуктивність в годину по молоку, л

10000

Частота обертання барабана

83,3

Двигун

Тип

4АМ160S4-У3

Виконання

1М3001

Частота обертання синхронна

25

Потужність, кВт

15

Габаритні розміри, мм

1390´1000´1785

Маса сепаратора, кг

1390

Регулювання об’ємних співвідношень:

Вершків до знежиреного молока

1:4 - 1:12

Вміст жиру в знежиреному молоці, % не більш

0,3

Об’єм грязьового простору, л

9

Споживана електроенергія, кВт/год

13,2

Сепаратор Г9- ОСК

Рис - Сепаратор Г9- ОСК

Сепаратор-слівковідділитель для високожирних вершків Г9-ОСК, призначений для розділення вершків жирністю 30-40 % на високожирні вершки і пахту з одночасним очищенням від механічних домішок при виробництві несолоного, любительського, селянського і бутерброда вершкового масла.

 

Технічні характеристики:

Продуктивність, л/ч

700-2500

Продуктивність по в/ж вершкам при отриманні селянського масла, кг/ч

2000

Частота обертання барабана, об/хвил

5580

Час безперервної роботи, год

4...6

Температура сепарації, C°

80-90

Габаритні розміри, мм

855´950´1420

Маса, кг

1071

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы