Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

Олійний прес ФП

Конструкції шнекових пресів при всій різноманітності їх марок мають багато загального, у тому числі і основні вузли, які розглянуті на прикладі форпреса ФП.

Станина 1, що є основою, на якій змонтовані всі головні вузли шнекового преса, виконана найчастіше литою з чавуну. Звичайно вона складається з двох стійок, сполучених стягнутими болтами. Іноді станини роблять зварними із сталі, але жорсткість їх нижча, ніж литих.

Олійний прес ФП

Рис -Форпрес ФП.

Зеєрний барабан 4 гущавині всього виготовляють з декількох ступенів, різних діаметрів. В поперечному перетині кожний ступінь зеєрного барабану складається із стягнутих скоб. Скоби виготовлені з товстої листової сталі завтовшки 30 мм, і мають осьовий роз'єм. Крім того, конструкція барабану передбачає зеєрниі планки, набрані циліндровою поверхнею і спираючися на кромку центрального отвору стяжні скоби. Зеєрні планки в скобах закріплені між наполегливим клином в роз'ємі і натяжним клином, встановленим на вертикальній осі. Таким чином, стопа зеєрних планок займає четверть кола, в кожній половині стягнутої скоби розташовано дві такі стопи зеєрних планок, а всього в обох половинках стягнутої скоби — чотири. Укладають зеєрні планки одну до іншої так, щоб завершеність їх виступаючих частин була розташована по напряму обертання шнекового валу. Утримування набраних зеєрних планок забезпечується натяжним клином, який за допомогою гвинтів може підтягатися до стягнутої скоби і його похила площина при цьому чинить тиск з більшою силою на стопу зеєрних планок.

Всього на всій довжині зеєрного барабана встановлено декілька стягнутих скоб (так, в пресі ФП зеєрний барабан має довжину 1167,5 мм і чотири секції-ступені, а стягнутих скоб тринадцять) [1,6, 7, 34].

Стягнуті скоби однієї половинки з набраними в них зеєрнимі планками утворюють половинку зеєрного циліндра. Обидві половинки зеєрного циліндра за допомогою чотирьох стягнутих брусів і шпильок можуть бути сполучені в єдиний зеєрний барабан.

У місці роз'єму закладені фігурні пластини-ножі, які мають виступи і вирізи відповідно до конфігурації шнекового валу. Призначення ножів - запобігти провертанню матеріалу разом з шнековим валом. Цьому ж сприяє завершеність, утворена зеєрнимі планками. Зазори між зеєрнимі планками необхідні для виходу олії, що виділяється при пресуванні. Зазори між планками забезпечуються тим, що на бічних поверхнях зеєрних планок роблять спеціальні приливи. По довжині зеєрного барабана встановлено декілька зеєрних планок - практично стільки, скільки ступенів, тобто довжина планки і довжина ступеня співпадають.

Величина зазору між зеєрними планками залежить від того, який - попереднє або остаточне знімання олії проводять на пресі, а також від того, яку олійну сировину переробляють. У разі попереднього пресування зазор між планками дещо більше, ніж у разі остаточного пресування. Зазор між зеєрними планками змінюється від ступеня до ступеня, зменшуючись у напрямку до виходу пресованого матеріалу. Вказаний характер зміни зазору між зеєрними планками пов'язаний з необхідністю полегшення стоку олії, що відпресує, при обмеженні по кількості осипу (твердих частинок пресованого матеріалу), що виходить разом з олією. Чим більше тиск в пресі, а воно більше у разі остаточного пресування і росте у напрямку до виходу пресованого матеріалу, тим менше повинен бути зазор між зеєрними планками. Загальна зміна зазору від 1,5 до 0,15 мм.

Шнековий вал 5 є основним робочим органом будь-кого шнекового преса. Простір між зовнішньою поверхнею шнекового валу і внутрішньою поверхнею зеєрного барабану є робочим простором. При обертанні шнекового валу пресований матеріал транспортується в робочому просторі і у зв'язку із зменшенням вільного об'єму уздовж шнекового валу у напрямку до виходу в результаті зменшення кроку витків і збільшення діаметру тіла шнека пресується з віджиманням олії.

Конструктивно шнековий вал виконують збірним з окремих шнекових витків, що розрізняються кроком і діаметром, і проміжних кілець, насаджуваних на гладкий вал і фіксуються від провертання шпонкою. Така конструкція дозволяє виготовляти окремі витки шнека з постійним кроком, що спрощує технологію їх виготовлення, а також заміну шнекових витків у міру їх зносу.

Регулювальний пристрій 6 конусного типу забезпечує регулювання тиску в робочій камері преса, що особливо важливо в період пуску преса, який розігрівається протягом певного періоду часу.

Пресований матеріал в пусковий період має знижену температуру, що приводить до підвищення в'язкості олії і утруднення його віджимання при підвищеному тиску. Після розігрівання преса робота його нормалізується. Таким чином, рекомендується в період пуску за допомогою регулювального пристрою підтримувати в робочій камері преса тиск менше номінального (при пуску конус відсовують на максимальну відстань) і лише після розігрівання преса за допомогою регулювального пристрою піднімають тиск в робочій камері до номінального. При роботі преса можливе зайве його розігрівання і в цьому випадку, навпаки, знижують тиск в робочій камері преса, що також виконують за допомогою регулювального пристрою. В деяких конструкціях пресів для забезпечення необхідного зниження температури додатково до зниження тиск проводить охолоджування робочої камери преса, подаючи охолоджуючу воду в спеціальний осьовий канал шнекового валу або охолоджена олія на зовнішню поверхню зеєрного барабану.

Принцип регулювання тиску в робочій камері преса полягає в зміні перетину вихідної щілини і відповідно пов'язаного з ним місцевого опору. У разі регулювального пристрою конусного типу переміщення конуса щодо вихідного отвору зеєрного барабана веде до зміни ширини вихідної щілини.

Конусний регулятор складається з довгої втулки, яка на частини своїй зовнішній поверхні має різьблення. На цю втулку нагвинчує права і пов'язана з нею ліва фігурні втулки. Ліва втулка напресована із зазором, тобто вона не обмежена в окружному і осьовому переміщенні. Із зовнішньої сторони до лівої втулки за допомогою стопорних болтів укріплений конус. Між лівою і правою фігурними втулками вставлено кільце, а самі втулки сполучені між собою обоймою. На правій втулці, на шпонці посаджений штурвал з клямкою для фіксації його положення.

Регулятор працює таким чином. При обертанні штурвалу обертається пов'язана з ним права фігурна втулка. Залежно від напряму обертання штурвалу втулка одержує подовжнє переміщення по різьбленню у відповідному напрямі. Таке ж переміщення одержує пов'язана з правою фігурною втулкою ліва фігурна втулка і укріплений на ній конус. При цьому відбувається зміна ширини вихідної щілини.

Регулятор живлення 3 забезпечує рівномірну подачу матеріалу в робочу камеру преса, а також необхідну густину матеріалу на приймальному витку шнекового валу, що дозволяє підтримувати номінальну продуктивність і олійність матеріалу, що виходить.

Привід преса 2 здійснюється від електродвигуна через редуктор. Редуктори на пресах зустрічаються різноманітної конструкції. Зокрема, в пресі ФП застосовується конічно-циліндровий вбудований редуктор.

Технічна характеристика преса ФП

Продуктивність, т/доб

для насіння соняшнику 35-45

бавовника 50-55

Частота обертання шнекового

валу, об/хвил 12 - 25

Потужність електродвигуна, кВт 8-20

Габаритні розміри, мм

довжина X ширина X висота 1563X1400X1950

Маса, кг 4250

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы