Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ УПАКОВКИ ПРОДУКЦІЇ

Для упаковки м'ясопродуктів застосовують обладнання періодичної, безперервної, напівавтоматичної і автоматичної дії. Упаковка продукту може здійснюватися у вакуумі і у контакті з навколишнім повітрям. Пакувальне обладнання застосовують як окремо (пакувальні і вакуум-пакувальні машини), так і у вигляді пакувальних комплексів і потокових ліній. В даний час найбільше вживання одержали вакуум-пакувальні машини.

Вакуум-пакувальні машини по конструкції бувають одно­камерними, двокамерними і стрічковими. Основна частина цих машин - вакуумна камера, в якій здійснюються вакуумування пакету з продуктом і герметична зварка шва пакету.

Продукт укладають в мішок (пакет) з полімерного матеріалу, що піддається термічній зварці.

Схема роботи однокамерної вакуум-пакувальна машини

Рис - Схема роботи однокамерної вакуум-пакувальна машини:

а - початок вакуумування; б - закінчення вакуумування; 7 - патрубок відведення повітря; 2 - зварювальні елементи; 3 - еластичний елемент; 4 - кришка камери; 5 - камера; 6 - продукт; 7- пакет (упаковка)

Пакет укладають в камеру так, щоб його відкрита частина (незапечатаний край) знаходилася на зварювальному елементі. Кришка камери закривається, включається вакуумнасос, який відсисає з пакету повітря. Ступінь вакуумування 99,6 - 99,9%. Після відсмоктування повітря включаються нагрівальні елементи, які, стикаючись з пакетом, герметично його запечатують [16-22].

У конструкції деяких вакуум-пакувальні машин на кришці передбачають еластичний спеціальний елемент, який при створенні вакууму у вакуумкамері обхвачує пакет, сприяючи швидшому видаленню повітря з пакету. Деякі типи вакуумних камер забезпечені нагрівальними елементами тільки з одного боку камери, інші - з двох протилежних. У окремих камер на кришці нагрівальні елементи відсутні, а встановлений тільки фторопластовий ущільнювач.

Стрічкові вакуум-пакувальні машини в порівнянні з камерними мають ще вищу продуктивність, оскільки забезпечуються автоматична подача наповнених мішків у вакуумкамеру і відведення упакованої продукції. Заповнені пакети укладають на стрічку конвеєра, який за рахунок крокової подачі відводить упаковану продукцію і одночасно вводить заповнені пакети в зону вакуумування і зварки. При зупинці конвеєра кришка камери автоматично опускається - починається вакуумування мішків з подальшою їх заваркою. Після закінчення процесу кришка підіймається з одночасним включенням конвеєра, що виводить упаковану продукцію із зони камери, подаючи в неї наступну партію мішків з продуктом.

При вакуумуванні пакетів, коли неправильно укладена в камеру або на конвейєрну стрічку продукція виходить за межу камери, в конструкції кришки передбачені перфоруючі ножі на верхній зварювальній планці. При закритті кришки за допомогою цих ножів в пакеті утворюється отвір, через який і виконується його вакуумування. Після закінчення вакуумування пакет герметично заварюється подвійною зваркою.

Пакети можуть бути виготовлені з різних термосварних полімерних і комбінованих матеріалів. У разі вживання пакетів з термоусадної плівки, після вакуумпакувальної машини доцільно встановлювати усадкову камеру. У зв'язку з тим, що круглі або дуже легкі упаковані продукти при швидкому пуску конвеєра можуть скачуватися із стрічки, для більшості стрічкових машин передбачено дві швидкості конвеєра.

 

Машина вакуумна пакувальна Л5-ВУМ призначена для герметичної вакуумної упаковки продуктів харчування, різноманітних матеріалів і виробів в пакети з термопластичної полімерної плівки.

Продукт укладається в готовий плівковий пакет. Пакет укладається в камеру, кришка машини закривається. Видалення повітря з камери і термосварка пакету здійснюється автоматично.

На пульті управління задається час зварювання і глибина вакууму.

Технічна характеристика

Продуктивність, упаковок/годин 100

Довжина зварюваного шва, мм 490

Внутрішні розміри камери, мм 500 х 440 х 140

Габаритні розміри, мм 650 х 600 х 420

Маса, кг 80

Споживання енергії, кВт 1,1

Машина етікетіровочная Л5-ВЭ2-М призначена для наклеювання однієї прямокутної етикетки на циліндрову частину пляшок і банок місткістю 200-1000 мл.

Встановлюється в лініях розливу харчових рідин і рослинних олій. Модифікована машина Л5-ВЭ2-М-01 використовується в лініях розливу оцту.

Машина двохшвидкісна, лінійна, однокасетна з вакуум-барабаном для перенесення етикетов. Машина працює з автономною вакуум-насосна установкою, може також підключатися до централізованої вакуум-системи. Штемпеліруючий пристрій забезпечує нанесення дати на внутрішню сторону етикетки.

Технічна характеристика

Продуктивність, шт/год 2800 - 8400

на банках місткість 1000 мл 3000 - 4000

Споживання електроенергії, кВт/год:

без вакууму-насос 0,6

з вакуумом-насос 2,3

Габаритні розміри, мм 2400 х 1000 х 1240

Маса, кг 750

Двохпозиційна етікетіровочна машина Л5-ВЭА призначена для наклеювання етикетки і кольеретки на пляшки.

Використовується у складі ліній розливу на підприємствах промисловості.

Технологічний процес етикетування повністю автоматизований. Етикетки витягуються з магазина переносником з нанесеним на нього тонким шаром клею, при цьому клей переноситься на етикетку. Грейферний барабан знімає етикетку з переносника і передає її на пляшку. На каруселі відбувається розгладження етикетки щіткою і роликами.

Машина забезпечена блокуванням зупиняючої її при падінні пляшки на виході в машину. Потік пляшок автоматично перекривається при скупченні пляшок на виході або відсутності певної кількості на виході. При цьому машина не зупиняється, клей на клейовому барабані і етікетопереноснику обновляється і не засихає.

На пульті управління проводиться індикація продуктивності і роботи блокувань.

Технічна характеристика

Продуктивність, бут/год 15600

Габаритні розміри, мм 1800 х 1460 х 1850

Маса, кг 1500

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы