ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ УПАКОВКИ ПРОДУКЦІЇ
Для упаковки м'ясопродуктів застосовують обладнання періодичної, безперервної, напівавтоматичної і автоматичної дії. Упаковка продукту може здійснюватися у вакуумі і у контакті з навколишнім повітрям. Пакувальне обладнання застосовують як окремо (пакувальні і вакуум-пакувальні машини), так і у вигляді пакувальних комплексів і потокових ліній. В даний час найбільше вживання одержали вакуум-пакувальні машини.
Вакуум-пакувальні машини по конструкції бувають однокамерними, двокамерними і стрічковими. Основна частина цих машин - вакуумна камера, в якій здійснюються вакуумування пакету з продуктом і герметична зварка шва пакету.
Продукт укладають в мішок (пакет) з полімерного матеріалу, що піддається термічній зварці.
Рис - Схема роботи однокамерної вакуум-пакувальна машини:
а - початок вакуумування; б - закінчення вакуумування; 7 - патрубок відведення повітря; 2 - зварювальні елементи; 3 - еластичний елемент; 4 - кришка камери; 5 - камера; 6 - продукт; 7- пакет (упаковка)
Пакет укладають в камеру так, щоб його відкрита частина (незапечатаний край) знаходилася на зварювальному елементі. Кришка камери закривається, включається вакуумнасос, який відсисає з пакету повітря. Ступінь вакуумування 99,6 - 99,9%. Після відсмоктування повітря включаються нагрівальні елементи, які, стикаючись з пакетом, герметично його запечатують [16-22].
У конструкції деяких вакуум-пакувальні машин на кришці передбачають еластичний спеціальний елемент, який при створенні вакууму у вакуумкамері обхвачує пакет, сприяючи швидшому видаленню повітря з пакету. Деякі типи вакуумних камер забезпечені нагрівальними елементами тільки з одного боку камери, інші - з двох протилежних. У окремих камер на кришці нагрівальні елементи відсутні, а встановлений тільки фторопластовий ущільнювач.
Стрічкові вакуум-пакувальні машини в порівнянні з камерними мають ще вищу продуктивність, оскільки забезпечуються автоматична подача наповнених мішків у вакуумкамеру і відведення упакованої продукції. Заповнені пакети укладають на стрічку конвеєра, який за рахунок крокової подачі відводить упаковану продукцію і одночасно вводить заповнені пакети в зону вакуумування і зварки. При зупинці конвеєра кришка камери автоматично опускається - починається вакуумування мішків з подальшою їх заваркою. Після закінчення процесу кришка підіймається з одночасним включенням конвеєра, що виводить упаковану продукцію із зони камери, подаючи в неї наступну партію мішків з продуктом.
При вакуумуванні пакетів, коли неправильно укладена в камеру або на конвейєрну стрічку продукція виходить за межу камери, в конструкції кришки передбачені перфоруючі ножі на верхній зварювальній планці. При закритті кришки за допомогою цих ножів в пакеті утворюється отвір, через який і виконується його вакуумування. Після закінчення вакуумування пакет герметично заварюється подвійною зваркою.
Пакети можуть бути виготовлені з різних термосварних полімерних і комбінованих матеріалів. У разі вживання пакетів з термоусадної плівки, після вакуумпакувальної машини доцільно встановлювати усадкову камеру. У зв'язку з тим, що круглі або дуже легкі упаковані продукти при швидкому пуску конвеєра можуть скачуватися із стрічки, для більшості стрічкових машин передбачено дві швидкості конвеєра.
Машина вакуумна пакувальна Л5-ВУМ призначена для герметичної вакуумної упаковки продуктів харчування, різноманітних матеріалів і виробів в пакети з термопластичної полімерної плівки.
Продукт укладається в готовий плівковий пакет. Пакет укладається в камеру, кришка машини закривається. Видалення повітря з камери і термосварка пакету здійснюється автоматично.
На пульті управління задається час зварювання і глибина вакууму.
Технічна характеристика
Продуктивність, упаковок/годин 100
Довжина зварюваного шва, мм 490
Внутрішні розміри камери, мм 500 х 440 х 140
Габаритні розміри, мм 650 х 600 х 420
Маса, кг 80
Споживання енергії, кВт 1,1
Машина етікетіровочная Л5-ВЭ2-М призначена для наклеювання однієї прямокутної етикетки на циліндрову частину пляшок і банок місткістю 200-1000 мл.
Встановлюється в лініях розливу харчових рідин і рослинних олій. Модифікована машина Л5-ВЭ2-М-01 використовується в лініях розливу оцту.
Машина двохшвидкісна, лінійна, однокасетна з вакуум-барабаном для перенесення етикетов. Машина працює з автономною вакуум-насосна установкою, може також підключатися до централізованої вакуум-системи. Штемпеліруючий пристрій забезпечує нанесення дати на внутрішню сторону етикетки.
Технічна характеристика
Продуктивність, шт/год 2800 - 8400
на банках місткість 1000 мл 3000 - 4000
Споживання електроенергії, кВт/год:
без вакууму-насос 0,6
з вакуумом-насос 2,3
Габаритні розміри, мм 2400 х 1000 х 1240
Маса, кг 750
Двохпозиційна етікетіровочна машина Л5-ВЭА призначена для наклеювання етикетки і кольеретки на пляшки.
Використовується у складі ліній розливу на підприємствах промисловості.
Технологічний процес етикетування повністю автоматизований. Етикетки витягуються з магазина переносником з нанесеним на нього тонким шаром клею, при цьому клей переноситься на етикетку. Грейферний барабан знімає етикетку з переносника і передає її на пляшку. На каруселі відбувається розгладження етикетки щіткою і роликами.
Машина забезпечена блокуванням зупиняючої її при падінні пляшки на виході в машину. Потік пляшок автоматично перекривається при скупченні пляшок на виході або відсутності певної кількості на виході. При цьому машина не зупиняється, клей на клейовому барабані і етікетопереноснику обновляється і не засихає.
На пульті управління проводиться індикація продуктивності і роботи блокувань.
Технічна характеристика
Продуктивність, бут/год 15600
Габаритні розміри, мм 1800 х 1460 х 1850
Маса, кг 1500