Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

Ентолейтер РЗ-БЕЗ. Виробляється за ліцензією фірми «Бюлер» (Швейцарія), аналог MJLF, призначений для стерилізації зерна або борошна від шкідників. Ентолейтер складається з наступних основних вузлів: ротора, приводу, корпусу, приймального і випускного пристроїв.

Ентолейтер РЗ-БЕЗ

Рис. - Ентолейтер РЗ-БЕЗ

Ротор має два сталевих, горизонтально розташованих диска 4 діаметром 430 мм, відстань між якими 35 мм. Між дисками встановлено два ряди втулок 3 - по 40 шт. в кожному ряду. Діаметр втулок зовнішнього ряду 14 мм, а внутрішнього - 10 мм.

Диски сполучені між собою через отвори у втулках гвинтами. Щоб уникнути відгвинчування кожний гвинт закріплений в двох місцях. Зазор між ротором і корпусом складає 40 мм. Ротор за допомогою муфти і кришки закріплений на валу ентолейтера. Вал 5 обертається в підшипниках.

Обертання ротору передасться електродвигуном 9 через клиноременну передачу 6, яка закрита огорожею 8. Залежно від місця установки ентолейтера в технологічній схемі і якості зерна можна міняти окружну швидкість ротора шляхом заміни клиноременного шківа 7 електродвигуна в межах ± (15...20) %.

Корпус ентолейтера 1, зварної конструкції з неіржавіючої сталі, складається з внутрішньої і зовнішньої циліндрових обичайок, які в нижній частині зведені на конус 13. В корпусі є вікна. Порожнина 10 в корпусі ентолейтера між внутрішньою і зовнішньою обичайками служить для проходу зерна, яке виводиться через патрубок 11. У верхній частині корпусу встановлений приймальний патрубок 2 з оглядовою вставкою.

Для підвищення ефективності стерилізації і запобігання повторному удару зерна про деталь ротора по всьому колу корпусу встановлено відбивне кільце, внутрішня поверхня якого виконана під кутом до вертикальної осі у напрямі розвантаження зерна. Ентолейтер встановлений на трьох трубчастих стійках 12.

Технологічний процес стерилізації в ентолейтере протікає так. Початковий продукт (зерно або борошно) через приймальний патрубок 2 поступає в простір між дисками 4 ротори, відкидається в зону втулок 3, де одержує першу ударну дію, захоплюється і розганяється втулками і відцентровою силою відкидається на відбивне кільце, де піддається другій ударній дії у напрямі центрального розвантажувального отвору. В результаті живі шкідники знищуються, зерна з личинками руйнуються, а личинки в основному гинуть.

Оброблене зерно (борошно) через порожнини корпусу і випускний патрубок 11 виводиться з машини.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы