Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

Вальцовий верстат ВС-5. Найпоширенішим вальцовим верстатом є п’яти вальцовий верстат ВС-5. Основні робочі органи верстата ВС-5 - п’ять валів 3 з вибіленого чавуну діаметром 400 і завдовжки 1250 мм. Кожний вал є порожнистим циліндром, по осі якого запресовується сталевий вал. Надійність з’єднання чавунного валу і сталевого валу, що виключає можливе їх провертання один щодо одного, забезпечується додатково до пресового з’єднання установкою на валу шпонки.

Пятивальцовий верстат типу ВС-5

Рис. - Пятивальцовий верстат типу ВС-5

На обох кінцях валу встановлені підшипники. Вибір підшипників (дворядних сферичних на конічній втулці) обґрунтований умовами роботи. При роботі валки лежать вільно один на іншому, і при проходженні матеріалу в зазорі між ними відбувається розсовування валів.

Можливо, також відхилення осі валу від строго горизонтального положення. Положення нижнього валу (приводного) фіксовано. Кожний вал сприймає масу всіх вищерозміщених валів, і найбільш навантажений нижній вал.

Тому його осі встановлені в дворядних роликових підшипниках.

Корпуси підшипників 1, звані буксами, мають форму торця, близьку до квадратної. Бічними поверхнями корпусу підшипників входять в спрямовуючі вертикальних стійок 6 верстата. Чотири чавунні стійки кріпляться болтами на масивній чавунній плиті.

Таким чином, рухливість осей верхніх чотирьох валів у вертикальному напрямі забезпечується можливістю ковзання корпусів підшипників в спрямовуючих стійках. Особливістю установки валів є розташування центрів їх осей не строго по одній вертикалі, а із зсувом убік на невелику величину (10 - 12 мм). Для цього з одного боку букси знімають шар металу, а на іншу сторону накладають пластину відповідної товщини. Напрям зсуву для кожного валу міняють послідовно. Така установка валів забезпечує плавнішу роботу і покращує захоплення валками подрібнюваних частинок.

Звичайно два верхні валки роблять рифленими, а інші три нижніх - гладкими. Рифлі мають глибину 1,5 мм при восьми нитках на один дюйм і при куті по відношенню до утворюючої валка 9. Рифлені ділянки поверхні валу чергують з гладкими, що дозволяє виключити вібрації рифленої пари при роботі. При експлуатації слід надавати особливу увагу стану поверхні валів. Для цього валки раз в 2 - 4 міс. піддають шліфовці на спеціальному верстаті. При цьому треба досягти строго циліндрової форми валів так, щоб у верстаті в зібраному вигляді місцевий зазор між суміжними валками не перевищував 0,06 - 0,09 мм.

Обертання валків передається від індивідуального електродвигуна через муфту і двухступенчатий редуктор 4. Обертання від редуктора через муфту передається на нижній вал і від нього за допомогою плоскоремінної передачі обертання передається третьому (середньому) і п’ятому (верхньому) валку. Другий і четвертий валок обертаються за рахунок тертя з першим, третім і п’ятим валками, що примусово обертаються.

При цьому частота обертання першого, третього і п’ятого валків складає 150 об/хвил, а відомих валів (другого і четвертого), за рахунок прослизання на 3 - 5 об/хвил повільніший.

На валу четвертого валка є шків, від якого за допомогою перехресної ремінної передачі обертання передається на вісь живлячого валу 5. Включення обертання валу проводиться за допомогою механізму важеля, що приводить в зачеплення кулачкову муфту.

Живлячий вал - одна з основних частин живлячого пристрою, розташованого у верхній частині верстата. Чотири стійки верстата у верхній частині кріпляться між собою. Праві стійки сполучені з лівими стійками у верхній, середній і нижній частинах стягнутими болтами. Передні стійки сполучені із задніми за допомогою вставок 2. Живильний бункер, що складається з передньої і задньої стінок, змонтований у верхній частині передніх стійок. Боковими стінками живильного бункеру, є верхні частини передніх стійок. Усередині живильного бункеру розташований живлячий вал, встановлений на шарикопідшипниках, з регульованим гвинтами шибером. Ширина щілини між живлячим валом і шибером регулюється двома гвинтами, що може привести до перекосу шибера і відповідно до нерівномірної подачі матеріалу і зниження якості помелу на верстаті.

Ядро або насіння, спрямовуване на подрібнення, спочатку потрапляють в живильний бункер. З бункера при працюючому живлячому валу через щілину між валом і шибером матеріал широкою тонкою стрічкою поступає на щит і по його поверхні ковзає в зазор між двома верхніми валками. Спрямовуючі щити виготовляють з листової сталі завтовшки 4 - 6 мм, які вставляють в пази на стійках верстата. Верхня пара валів нарізна, і це забезпечує захоплення валками найкрупніших частинок олійного матеріалу, що подається на подрібнення, що обертаються. Після першого проходу між валками матеріал потрапляє на другий щит, що спрямовує його на другий прохід між четвертим і третім валками. Далі послідовно матеріал, спрямований щитами, проходить між третім і другим і в кінці між другим і першим валками. Після цього подрібнений олійний матеріал, званий мяткой, потрапляє в збірний шнек.

Вальцовий верстат працює таким чином. Продукт, що подається на подрібнення, валковим живильником діаметром 120 і завдовжки 1230 мм, що обертається з частотою 68,7 об/хвил, розподіляється на спрямовуючий лист першого межвальцового проходу.

Перша (верхня) пара валів виконана рифленою і має диференціал частот обертання валів (1-й верхній вал 229 об/хвил, 2-й вал - 239 об/хвил), що дозволяє ефективно проводити попереднє подрібнення початкового олійного матеріалу.

Подальше подрібнення проводять при проходженні матеріалом послідовно межвальцових зазорів другого і третього проходів. Нижні два вали гладкі, обертаються з однаковою частотою (244 об/хвил). Величину робочих межвальцових зазорів можна регулювати за допомогою клинового механізму, розташованого між корпусами підшипників валів. Прийнята величина межвальцового зазора по ходу руху матеріалу у верстаті, що послідовно зменшується.

Налипаючий на валки продукт зчищають спеціальними шкребками. Подрібнений продукт після останнього (третього) проходу за допомогою двох спрямовуючих щитків виводять з верстата.

Технічна характеристика вальцового верстата Б6-МВА [1]

Продуктивність по насінні соняшнику, т/доб 100

Прохід через міліметрове сито, %, не менше 60

Потужність електродвигуна, кВт 30

Маса машини, кг 7080

Займана площа, м2 4,1

Габаритні розміри, мм 2322 X 1700 X 2395

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы