Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПЕРЕРОБКИ ЕФІРООЛІЙНОЇ СИРОВИНИ

Комплексні потокові лінії

З метою раціонального підбору і розміщення ОБЛАДНАННЯ по переробці ефіроолійної сировини способом парової перегонки і екстракції створені потокові лінії які дозволяють максимально механізувати і автоматизувати процес, зменшити витрату сировини.

Лінія для переробки квітково-трав'янистої сировини ЛГТ способом парової перегонки. Схема лінії дана на рисунке

Лінія ЛГТ для переробки квітково-трав'янистої сировини

Рисунок -  Лінія ЛГТ для переробки квітково-трав'янистої сировини. 1 – бункер накопичувач відходів БН; 2 – установка НДТ – 3М (4 штуки); 3 – бункер розподільник БР – 2 (2 штуки); 4 – дозатор подрібнення ІТР; 5 – навантажувач.

Технічна характеристика лінії ЛГТ

Продуктивність, т/г 8 - 12

Встановлена потужність, кВт 118,4

Місткість бункера, м3 8

Лінія ЛЕР служить для переробки троянди способом екстракції. Схема лінії приведена на рисунке.

Лінія ЛЕР для екстракції троянди

Рис. - Лінія ЛЕР для екстракції троянди

1 - дозатор; 2-установка ЕНГ (2 шт.); установка НДК.

Технічна характеристика лінії ЛЕР

Продуктивність, кг/г 1600

Встановлена потужність, кВт 125

Число обслуговуючого персоналу 2

ОБЛАДНАННЯ для переробки квітково-трав'янистої сировини способом паровий відгонки

Для переробки квітково-трав'янистої ефіроолійної сировини способом парової відгонки застосовують обладнання, розглянуте нижче.

Перегінний куб періодичної дії: ПК-1500

Перегінний куб періодичної дії ПК-1500

Рис. - Перегінний куб періодичної дії ПК-1500: 1 - корпус; 2 - порожниста вісь для введення пари; 3 - сальникова гранд букса; 4 - штуцер; 5 - помилкове дно; 6 - опорні стійки; 7 - цапфа; 8 - підшипник; 9 - стягнутий пояс; 10 - проміжні грати; 11 - відкидні болти; 12 - сітка сепарації; 13 - шлем; 14 - хобот із сполучною муфтою.

є циліндровою судиною з сферичним днищем і знімною сферичною кришкою, яка кріпиться відкидними болтами. Корпус апарату за допомогою стягнутого поясу 9, двох цапф 7, порожнистої осі 2 і підшипників 3 спирається на стійки.

У барботер гострої пари, розташований під помилковим днищем, подається пара з паропроводу. На кришці куба укріплений шолом 13, який за допомогою хобота 14 і муфти з'єднується з вхідним штуцером холодильника. Для запобігання віднесенню частинок сировини на холодильник передбачається сітка.

Для періодичного скидання конденсату в днищі передбачений штуцер. При переробці герані і базиліка куб часто забезпечується внутрішньою проміжною сіткою, призначеною для розподілу стовпа сировини на 2 шари, що знижує злежувальність в період парової обробки.

Конструкція куба забезпечує його вільне перекидання при вивантаженні відходів, продуктивність 3,5 - 4 т в добу (лаванда, шавлія, герань).

Апарат НДТ-ЗМ безперервної дії  є вертикальною двохколонною конструкцією.

Апарат НДТ-ЗМ

Рис.  Апарат НДТ-ЗМ: а - апарат в зібраному вигляді; б - механізм завантаження; в - механізм вивантаження: 1 - пристрій сепарації; 2 - перевалочна секція; 3 - штуцер відведення пари на холодильник; 4 - підйомна колона; 5 - вивантажна колона; 6 - трьох позиційний датчик рівня; 7 - пояс введення гострої пари; 8 - пояс відведення гострої пари; 9 - штуцер введення гострої пари в осьовий барботер; 10 - підйомний шнек; 11 - спрямовуючі планки; 12 - ущільнюючий конус; 13 - завантажувальний шнек; 14 - завантажувальний пристрій; 15 - опорний стакан; 16 - привід; 17 - кран скидання конденсату; 18 - штуцер барботера; 19 - притискна планка; 20 - піддонна парова камера; 21 - вивантажний шнек; 22 - вивантажний пристрій; 23 - приводні шестерні; 24 - привід.

Апарат складається з механізму завантаження з приводом і ущільнюючим пристроєм, підйомної колони 4 з вертикальним шнеком, приводом підйомного шнека і пристроєм сепарації 1, вивантажної колони 5, механізму вивантаження з приводом, трьох позиційного регулятора рівня.

Механізм завантаження призначений для прийому, сировини від подрібнюючого пристрою, подачі його в нижню частину підйомної колони і забезпечення необхідного ущільнення сировини до паронепроникного стану на вході в апарат.

Механізм завантаження складається з корпусу шнека з приймальним бункером, шнека із змінним кроком, опорної рами, опорного стакана з підшипником і провідним валом, редуктора, сполучних муфт, електродвигуна, що ущільнює пристрої. З'єднання провідного валу з шнеком роз'ємне. Для зміни довжини сировинної пробки шнек разом з провідним валом і опорним стаканом має нагоду подовжнього переміщення за допомогою регулювального гвинта (максимальна довжина переміщення - 120 мм).

Для зручності ремонту і обслуговування корпус шнека забезпечений знімним лючком. Привід шнека здійснюється через передачу за допомогою електродвигуна (7,5 кВт) і циліндрового редуктора ЦДН-35 з передавальним відношенням 1:22.

Підйомна колона призначена для безперервного транспортування сировини від завантажувального пристрою вгору до вивантажної колони, а також попередньої обробки сировини парою. Колона складається з царги, завантажувальної горловини шнека, кільцевого поясу для введення гострої пари в апарат, спрямовуючих планок, перешкоджаючих обертанню сировини з лопатями шнека. В нижній частині колони встановлений гратчастий стакан для фільтрації конденсату, що утворюється, кільцевий барботер гострої пари для відгонки олії з конденсату, патрубок з краном для виводу конденсату з колони, опорний підп'ятник вертикального шнека.

Перевалювання з підйомної колони у вивантажну здійснюється по похилій скатній дошці за допомогою скидаючої лопаті, закріпленої на останньому витку шнека. Обертання шнека здійснюється від індивідуального приводу, встановленого на верхній кришці перевалочної секції. Привід складається з пари конічних шестерень, циліндрового редуктора, клиноременної передачі і електродвигуна.

Перевалочна секція сполучає підйомну і вивантажну колони. Забезпечена сепаратором і патрубком для виводу пари, насиченої ефірною олією, на холодильники.

Вивантажна колона призначена для остаточної обробки сировини парою за принципом протитечії. Вона складається з царги, осьового барботера, штуцера для приєднання електродних датчиків РУ і оснащена оглядовими вікнами для візуального нагляду за рівнем сировини. Нижня частина колони з'єднується з механізмом вивантаження.

Механізм вивантаження призначений для видалення з апарату відпрацьованої сировини (відходів) і створення сировинної пробки на виході. Складається із зварного корпусу, двох паралельно розташованих шнеків із змінним кроком діаметром 380 мм, приводних шестерень, муфтового з'єднання опорного стакана, притискних планок, піддону і приводу. В нижній частині корпусу розташована парова камера для рівномірного розподілу його по перетину колони апарату. На циліндровій царзі знаходиться кільцевий пояс для введення гострої пари.

Привід вивантажних шнеків здійснюється від електродвигуна потужністю 3 кВт через клиноременну передачу, черв'ячний і циліндровий редуктори.

Обладнання для отримання ефірних олій екстракцією і сорбційним способами

Екстрактори безперервної дії. Екстрактори колонно-шнекового типу НД-500, НД-850 (Грішина - Шешальовіча), ЕЕУ-2 по технологічній схемі і конструктивно мало відрізняються один від одного, тому буде описаний тільки один з них.

Екстрактор ЕЕУ-2 (рис. 5.5) складається з двох циліндрових колон 3 і 10, сполучених між собою в нижній частині горизонтальним циліндром 6. Усередині колон поміщені транспортуючі робочі органи - шнеки. Перший шнек 4 - опускний, другий - горизонтальний, третій - підйомний.

Розчинник вводиться в підйомну (вивантажну) колону 10 у верхній частині через 4 сопла 11. На 660 мм вище за введення розчинника в бічній поверхні царги розташовано вікно для вивантаження відпрацьованого матеріалу в герметично закріплений патрубок, нижній кінець якого сполучений з вивантажним шнеком.

На рівні вивантажного вікна, на валу кріпиться лопатевий скидувач 12. У верхній частині опускної завантажувальної колони 3 знаходиться фільтр 2 для попередньої грубої фільтрації відходячої через неї місцелли. Сцежувач укладений в кожух, з якого по трубі безперешкодно виводиться місцелла.

Екстрактор безперервної дії колонно-шнекового типу

Рис. - Екстрактор безперервної дії колонно-шнекового типу: а - конструкція екстрактора ЕЕУ-2: 1 і 5 - спрямовуючі опорні підшипники; 2 - фільтр; 3 - завантажувальна опускна колона; 4 - опускний шнек; 6 - горизонтальна колона; 7 - спрямовуючі ребра; 8 – спусковий штуцер; 9 – сітка; 10 – вивантажувальна підйомна колона; 11 - сопла введення розчинника; 12 – лопатевий скидувач.

Для прискорення занурення квітів в розчинник в нижню частину колони часто замість опускного шнека встановлюється мішалка.

Горизонтальний шнек призначений для передачі матеріалу, що екстрагується, з опускної колони в підйомну.

Привід рухомих робочих органів здійснюється індивідуально за допомогою електродвигунів з редукторами і конічних шестерень.

Екстрактор працює таким чином. Квітки троянди стрічковим або скребковим транспортером подаються в бункер завантажувальної колони 3, заздалегідь залитий розчинником. Сировина, спонукувана рухомим робочими органами, поступово занурюється в розчинник і транспортується вниз до горизонтального шнека, який передає матеріал в підйомну колону. Підхоплене витками шнека сировина подається вгору до вивантажного пристрою і прямує шнеком в дистилятор для відгонки розчинника і залишкової трояндової олії способом гідро дистиляції. Після того, як сировина показалася на вивантаженні, в екстрактор подається свіжий розчинник, а робота його переводиться на безперервну.

Робоча місткість екстрактора ЕЕУ-2 - 4,9 м3, продуктивність 250 кг/г квітів троянди, час знаходження сировини в екстракторі 100 - 120 хвил., концентрація місцелли, що виходить 0,15 - 0,20% [1, 4].

Апарат періодичної дії АПР- 3000 призначений для переробки квіток троянди способом гідро дистиляції.

Апарат АПР-3000 для гідро дистиляції квіток троянди

Рис. - Апарат АПР-3000 для гідро дистиляції квіток троянди: 1- привід; 2 - мішалка; 3 - кришка; 4 - корпус; 5 - парова сорочка; 6 - опора.

Технічна характеристика апарату АПР-3000

Місткість, м3 3

Частота обертання мішалки с-1 0,18

Потужність двигуна мішалки, кВт 4,5

Габаритні розміри, мм

висота 3920

діаметр корпусу 1600

Маса, кг, 3195

Призначений для переробки квіток троянди способом гідро дистиляції. Апарат виконаний на базі сталевих емальованих апаратів, які серійно випускаються, і забезпечений мішалкою для енергійного перемішування маси.

Обладнання для сорбції і десорбції ефірних олій

Адсорбер під'єднується до апаратів АПР-3000 є циліндровою судиною діаметром 600 мм і заввишки 800 мм, виготовлений з неіржавіючої сталі або лудженої міді. Внизу на висоті 80 мм від дна кріпиться сітчасте дно. На бічній поверхні під сіткою вбудована сифоноподібна трубка діаметром 25 мм. Зверху адсорбер закривається кришкою, в якій упаяна воронка для прийому дистиляту від флорентіни. Звичайно до кожного апарату АПР-3000 встановлюється послідовно 3 адсорбери. Завантаження одного адсорбера складає 20 - 25 кг адсорбенту. Однією з важливих умов процесу сорбції є дотримання питомої швидкості проходження дистиляту, яка повинна бути не більше 0,4 см3/см2 * с [1, 6, 7].

Адсорбер-екстрактор під'єднується до установки централізованої сорбції - десорбції (рис. 5.7, 5.8) призначений для процесу сорбції трояндової олії з дистиляту і подальшої десорбції його етиловим ефіром. Є циліндровим апаратом з конусною кришкою і сферичним днищем об'ємом 2500 л. На кришці вварена горловина з люком, що герметично закривається, та служить для завантаження адсорбенту, штуцер для відведення пари води і розчинника на холодильник; штуцера для введення дистиляту, розчинника і забезпечення рециркуляції місцелли. В нижній частині апарату закріплена сітка, яка обшита мішковиною.

На сітку засипається адсорбент на 3/4 висоти циліндрової частини. Внизу на днищі вварен штуцер для спуску дистиляту і місцелли.

Адсорбер-екстрактор

Рис. - Адсорбер-екстрактор.

1 - кришка; 2, 6, 7 і 9 - штуцера введення дистиляту розчинника, місцелли, відводу пари на холодильник; 3 - корпус; 4 - барботер; 5 - опорні лапи; 8 - завантажувальний люк.

Дистилятор Ревазова - Кузнецова

Рис. - Дистилятор Ревазова - Кузнецова: 1 - шнек екстрактора; 2 - перша колона; 3 - штуцер відведення пари на холодильник; 4 - штуцер введення гарячої води; 5 - переливна труба; 6 - штуцер відведення пари на холодильник; 7 - друга колона; 8 - зливна труба - гідро затвор; 9, 10 - штуцера введення гострої пари.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы