Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

 

Шліфувальна машина «Бланкостар ТМ» DSRD. Виробляється фірмою «Бюлер» (Швейцарія). Призначена для шліфовки ячменю, рису і т. п., коли до чистоти продукту, що виходить, пред’являються найвищі вимоги (рис. 1.22, а).

Шліфувальна машина «Бланкостар ТМ» DSRD

Рисунок -  Шліфувальна машина «Бланкостар ТМ» DSRD: а – загальний вигляд

Машина має вертикальне виконання і складається з корпусу 5, встановленого на опорах 4 і 13. Знімна кришка 6 дозволяє здійснювати вільний доступ до робочих органів машини. Вертикально до корпусу закріплений електродвигун 10 від якого за допомогою багатоджерельної клиноременної передачі, укритої огорожею 9, обертальний рух передається робочому органу - шліфувальному ротору.

На кришці машини встановлений живлячий патрубок 8, через який поступає ядро, що підлягає шліфуванню. Відшліфовані ядра відводяться через конус 1, розташований усіченою вершиною вниз. Усередині конуса 1 розташований конус 3 з усіченою вершиною, направленою вгору. Конус 3 може переміщатися вертикально вгору шарнірно закріпленим важелем з вантажами 2. Плівки і інші летючі речовини виводяться в аспіраційну мережу через трубу 12. Розрідження в трубі вимірюється мікроманометром 7, сполученим з трубою 12 гнучким шлангом 11.

Технологічний процес шліфування відбувається таким чином.

Технологічний процес шліфування

Рисинок -  Шліфувальна машина «Бланкостар ТМ» DSRD: б – схема шліфування

Крупа або зерно через отвір 11 потрапляє на розподільний диск 14, що обертається, на зовнішньому діаметрі якого виконана гвинтова нарізка. Завдяки цьому продукт подається в простір між перфорованим циліндром 7 і ротором 9, на який надіто шість карборундових дисків 10. Ротор має аспіраційні отвори для пропуску повітря з внутрішньої частини 12 валу 13 в робочу зону машини.

Початковий продукт в робочій зоні машини піддається інтенсивному тертю дисками, перфорованим циліндром і тертю зерен між собою, унаслідок чого і відбувається шліфування зерна.

Через оброблюваний продукт проходить повітря, яке унаслідок розрідження поступає через отвори в кришках плексигласів 8 корпусу машини. Разом з пилом, квітковими плівками і оболонками від зерна повітря відсмоктується в аспіраційну трубу 15.

Оброблений продукт виводиться з робочої зони в збірку 16 через кільцевий отвір 5, утворюване циліндровою частиною 6 ротора і конусом 4, що обертається. Конус кріпиться на втулці 3 і може переміщатися вертикально завдяки вантажу 1, підвішеному на важіль 2. Вантаж врівноважується стовпом обробленого продукту.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы