Технологія і обладнання переробки та зберігання сільськогосподарської продукції

Для зволоження зерна в процесі підготовки його до помелу, окрім мийних машин, використовують різні зволожувальні машини.

Зволожувальні машини бувають двох видів - водоструминної і розпилюючої дії.

Водоструминна машина ЗЗМ-2 використовується в схемі підготовки зерна до помелу для додаткового зволоження його після мийної машини, а на борошномельних заводах, де немає мийних машин, є основним апаратом для зволоження зерна. Машина зволожує 5 - 8 т зерна в годину на 0,5 – 4 % [6].

Водоструминна машина ЗЗМ-2

Водоструминна машина ЗЗМ-2:

1 - труба; 2 - резервуар; 3 - клапан; 4 - водоналивне колесо; 5 - воронка; 6 лоток; 7 - поплавець; 8 - приймальний патрубок; 9 - лопатеве колесо; 10 - зубчата передача; 11 - гвинтовий регулятор кількості води.

Зерно, що поступає через приймальний патрубок, падає на лопатеве колесо 9 і приводить його в рух. Швидкість обертання колеса пропорційна кількості поступаючого зерна. Колесо через зубчату передачу 10 передає обертання водоналивному колесу 4 зі встановленими на ньому ковшами, які зачерпують воду з резервуару 2 і виливають у воронку 5. Вода по трубі поступає в шнек, в який також поступає зерно, що підлягає зволоженню. Довжина шнека повинна бути не менше 6 м. Для кращого перемішування рекомендується встановлювати два шнеки одні над іншими. Бункери для відволожування зерна в цьому випадку заповнюються з нижнього шнека.

Кількість води, що подається в шнек, встановлюється лотком 6, положення якого регулюється гвинтовим регулятором. Чим менше лоток перекриває воронку, тим менше води зливається назад в резервуар і тим більше її прямує в шнек машини для зволоження зерна.

Для доволодження зерна перед першою драною системою (кондиціонування оболонок) на борошномельних заводах застосовують зволожувальну машину ЗУМ-2 водорозпилюючої дії.

Крім того, за останній час все більш широке поширення набуває водорозпилююча зволожувальна машина Т1-БУВ-10. Це машина відцентрового типу, зволожує зерно водою в розпиляному стані. Розбризкуючий механізм машини складається з горизонтально розташованих в корпусі двох чавунних дисків діаметром 400 мм, що обертаються з окружною швидкістю 33 м/с. Верхній диск служить для розкидання зерна, а нижній - для розбризкування води. Зерно, що підлягає зволоженню, поступає на верхній диск і під дією відцентрової сили розкидається по сторонах в корпусі машини.

На нижній диск поступає вода, яка також розбризкується в корпусі машини, створюючи водяну завісу, через яку проходить спадаюче з верхнього диска зерно. У цей момент і відбувається зволоження поверхні зерна. Зволожене зерно потрапляє на тарілку змішувача, перемішується і виводиться з машини.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы