Статьи по агрономии

Загальна характеристика багатоїдннх шкідників та методи боротьби з ними

До багатоїдних шкідників належать переважно комахи з рядів прямокрилих, жуків і лускокрилих. Із прямокрилих найнебезпечніші різні саранові і звичайний вовчок. Коники (звичайний зелений, хвостатий зелений тощо) об'їдають листя сходів та дорослих рослин і виїдають зерно в колосках. Цвіркуни — степовий та інші — пошкоджують сходи і об'їдають листя рослин.

Багато шкідливих видів налічується серед родин коваликів і чорнишів. До родини пластинчастовусих належать хрущі, кравчик і кукурудзяний гнойовик. Жуки кравчика шкодять у розсадниках, виноградниках і полезахисних смугах, підгризаючи листя, бруньки, пагони і сходи рослин та затягаючи їх в землю. Кукурудзяний гнойовик підгризає сходи кукурудзи, буряків та інших рослин, а також пошкоджує чубуки і молоді посадки виноградної лози.

Із багатоїдних лускокрилих дуже шкодять деякі совки: озима, совка-іамма і люцернова, а також бавовникова, як шкідник бавовнику, і капустяна. З інших лускокрилих важливі-стебловий (кукурудзяний) метелик і лучний метелик.

Крім комах, небезпечними багатоїдними шкідниками с слимаки, ховрахи та різні мишовидні гризуни.

Боротьбу з багатоїдними шкідниками проводять за допомогою агротехнічних, біологічних та хімічних заходів захисту.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить