Статьи по информатике

Що таке «фішинг»

Фішинг (англ. phishing, від fishing - рибний лов, вивуджування і password - пароль) - вид інтернет-шахрайства, мета якого - отримати ідентифікаційні дані користувачів. Сюди відносяться крадіжки паролів, номерів кредитних карт, банківських рахунків і іншої конфіденційної інформації.

 

Фішинг є підробленими повідомленнями, що прийшли на пошту, від банків, провайдерів, платіжних систем і інших організацій про те, що з якої-небудь причини одержувачеві терміново потрібно передати / відновити особисті дані. Причини можуть називатися різні. Це може бути втрата даних, поломка в системі і інше.

Атаки фішерів стають все більш продуманими, застосовуються методи соціальної інженерії. Але у будь-якому випадку клієнта намагаються налякати, придумати критичну причину для того, щоб він видав свою особисту інформацію.

 

Як правило, повідомлення містять погрози, наприклад, заблокувати рахунок у разі невиконання одержувачем вимог, викладених в повідомленні («якщо ви не повідомите ваші дані протягом тижня, ваш рахунок буде заблокований»).

 

Забавно, але часто як причина, по якій користувач нібито повинен видати конфіденційну інформацію, фішери називають необхідність поліпшити антіфішингові системи («якщо хочете забезпечити себе від фішинга, пройдіть по цьому посиланню і введіть свій логін і пароль»).

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

По темам:

История Украины

Культурология

Высшая математика

Информатика

Охотоведение

Статистика

География

Военная наука

Английский язык

Генетика

Разное

Технологиеские темы

Украинский язык

Филология

Философия

Химия

Экология

Социология

Физическое воспитание

Растениевосдство

Педагогика

История

Психология

Религиоведение

Плодоводство

Экономические темы

Бухгалтерские темы

Маркетинг

Иностранные языки

Ветеринарная медицина

Технические темы

Землеустройство

Медицинские темы

Творчество

Лесное и парковое хозяйство

Агрономия

Преподавателям

Юридические темы