Центри біологічного різноманіття

14. Якимівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у північно-західній частині області в околицях сіл Виноградне, Андріївка, Якимівка, Миропіль Маловисківського району. Він має неправильно-округлі обриси зовнішнього контура, має кластерну вутрішню структуру і є середнім за розмірами.

На території даного регіонального центру наявні лісові, степові, водні та лучні біогеоценози. Загалом місцевість відрізняється середньопересіченим рельєфом, на якому часто трапляються об’єкти гідрографічної мережі р. Велика Вись. В лісових біоценозах переважають мезофільні, мезотрофні рослинні угруповання дібровного типу з головними деревними породами дубом черешковим, ясеном звичайним, та супутніми породами кленом гостролистим, липою дрібнолистою, вишнею пташиною, яблунею звичайною, грушею звичайною тощо.

На схилах балок і ярів локалізовані мезоморфні та мезотрофні рослинні травянисті ценози з переважанням злаків та степового різнотравя.

Водні екосистеми представлені декількома невеликими ставками вздовж брегів яких, а також у верхівях локалізовані гідрофільні рослинні угруповання з переважанням рогозу вузьколистого, рогозу широколистого, очерету звичайного, лепешняка звичайного, аїра болотного, різних видів осок хвоща болотного тощо. На відкритих водних плесах зростають гідатофільні рослини, серед яких переважають рдесних пронизанолистий, рдесник блискучий, рдесник плаваючий, кушир занурений, водопериця кільчаста, елодея канадська, жабурник звичайний та інші.

Порівняно короткими екологічними коридорами Якимівський регіональний центр біологічного різноманіття на півночі сполучається з Петроострівським регіональним центром, а також з заплавними комплексами Великої Висі. На півдні даний елемент регіональної схеми екомережі сполучається з Шляхівським регіональним центром біологічного різноманіття за допомогою екокоридору, що базується на долині невеликого струмка, а екологічним коридором, що проходить у широтному напрямку, основою якого є р. Кільтен він зєднується з Лозоватським регіональним центром біологічного різноманіття.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить