Центри біологічного різноманіття

74. Федорівський регіональний центр біологічного різноманіття природно-ландшафтного типу знаходиться у центральній частині області в околицях с. Федорівка Кіровоградського району. Він має неправильно-круглу форму і відмежовує місцевість на якій збереглися у природному і близькому до такого стані біоценози, є середнім за розмірами і має суцільну внутрішню структуру. Значна частина площі даного центру розташована на території сусіднього Компаніївського району.

Цей центр розташований на межі лісостепової і степової зон і представлений найбільш типовими для даної місцевості рослинними угрупованнями, серед яких переважають мезоморфні і субмезоморфні лучно-степові, субгігроморфні лучні ценози з відповідним складом видів безхребетних і хребетних тварин.

З лісових масивних ценозів на даній території наявне лише одне урочище “Ганнинське”, у складі якого переважають листяні породи. Дане насадження виконує протиерозійні і водорегулюючі функції, а також позитивно впливає на оздоровлення території, котра до нього прилягає.

Декількома порівняно короткими екологічними коридорами даний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими елементами регіональної схеми національної екологічної мережі, як в межах району (Клинцівський центр біорізноманіття), так і поза ними (Сацівський центр біорізноманіття у Компаеіївському районі).

Важливе значення у регіональній схемі національної екологічної мережі в межах Кіровоградського району відіграє екокоридор, природною основою якого є р. Інгул. За його допомогою сполучається чимало регіональних центрів біологічного різноманіття, як у межах району, так і поза ними, обєктів і територій, які зберегли напівприродний і природний стан і створюють довершену цілісну функціональну екологічну мережу.

Важливе комунікативне значення має також екокоридор, що базується на долині р. Аджамка.. Завдяки тому, що ця річка не зазнала такого потужного негативного впливу забруднення, як Інгул і створює умови для оселення великої кількості рослинних і тваринних організмів багатьох систематичних груп, важаємо за доцільне рахувати її ядром гідроекологічного різноманіття.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить