Центри біологічного різноманіття

31. Триліський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у крайній північній частині області в околицях сіл Іванівка, Триліси, Китайгород, Северинівка Олександрівського району. Він має зовнішні контури неправильної форми, кластерну внутрішню структуру і є середнім за розмірами.

Територія даного компонента регіональної екологічної мережі являє собою місцевість з досить пересіченим рельєфом завдяки густій мережі балок, долин струмків і невеликих річок тощо. З природних і малозмінених господарською діяльністю людини об’єктів на даній території наявні: лісові насадження, степові ділянки, що збереглися на схилах балок, долин, ярів, суходільні луки, а також ділянки деградованих земель, відкриті землі без рослинного покриву тощо.

Лісові біоценози представлені змішаними, переважно листяними деревостанами з переважанням у складі таких порід як дуб літній, ясен високий, вяз гладенький. Місцями зростають штучні насадження з робінії несправжньої акації, гледичії триколючкової, тополі чорної, тополі білої, клена гостролистого та деяких інших. Під наметом лісу у травянистому покриві переважають яглиця звичайна, анемона дібровна, дудник лікарський, герань лісова, герань Роберта, медунка лікарська, кропива дводомна, лопух справжній, а на відкритих місцях – бузина травяниста, мальва лісова, звіробій звичайний, мишачий горошок, полуниця зелена, зеленчук жовтий, пирій повзучий, конюшина польова та багато інших видів трав.

В межах даного центру біорізноманіття знаходиться природно заповідний обєкт області - ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Жовтий льон” загальною площею 20,3 га.

Коротким екологічним коридором, природну основу якого складає розгалужена балка, даний елемент регіональної екомережі сполучається з сусіднім Тясминським регіональним центром біологічного різноманіття, який знаходиться на сході. З Гайовським центром біорізноманіття, котрий розташований на заході Триліський центр біорізноманіття сполучається несуцільним, архіпелагоподібним екокоридором, що базується на природних і напівприродних обєктах різного типу – лісах, степових і лучних ділянках, руслах рік і струмків тощо.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить