Центри біологічного різноманіття

46.Попівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у східній північній частині області в околицях с Попівка Онуфріївського району . Він має середні розміри, суцільну внутрішню структуру і неправильно-овальну зовнішню форму.

Головною особливістю даного елемента регіональної екомережі є те, що на його території з обєктів, що зберегли в найбільшій мірі стан природності переважають степові ділянки з мезоморфною рослинністю.

Масивних лісових насаджень тут досить мало. До того ж вони займають невелику площу, в звязку з чим їх вплив на оточуючі відкриті простори полів вельми обмежений.

З гідроекологічних елементів екомережі найбільш вагоме значення тут має р. Омельник, яка звиваючись перетинає даний обєкт екомережі по всій його довжині з північного заходу на південний схід створюючи умови для зростання гідроморфних та субгідроморфних рослинниних угруповань з відповідним складом тваринного світу.

По берегах річки пасмами зростають зарості очерета звичайного, рогоза вузьколистого, лепешняка водяного, лепешняка тросникового, хвоща болотного, різних видів осок. З лучної травянистої рослинності тут домінують конюшина лучна, конюшина повзуча, тонконіг лучний, перстач повзучий, перстач сріблястий, жовтець повзучий, гірчак перцевий, підбіл звичайний, ситник розлогий, подорожник великий, вязіль барвистий тощо.

В межах даного регіонального центру біологічного різноманіття знаходиться декілька обєктів природно-заповідного фонду області, зокрема ботанічний заказник загальнодержавного значення “Бузове” загальною площею 50,7 га, заповідні урочища місцевого значення “Литкевич” площею 3,7 га та “Солдатське” площею 0,5 га.

Трьома екологічними коридорами даний елемент регіональної екомережі сполучається з Подорожненським на заході, Вишнівцівським на південному заході, а на сході з Куцеволівським регіональними центрами біологічного різноманіття.

Найбільшим за розмірами та екологічним значенням в північно-східній частині області є екокоридор, природною основою якого є р. Омельник. Він перетинає більшу частину цієї території сполучаючи елементи екомережі між собою та річищем Дніпра, яке слугує природною основою екологічного коридору Всеєвропейського значення.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить