Центри біологічного різноманіття

71. Покровсько-Долинівський регіональний центр – біологічного різноманіття природно-ландшафтного типу розміщений південній частині області в околицях сіл Покровка, Долинівка, Софіїква Компаніївського району. Він має овальну форму зовнішніх меж, суцільну внутрішню структуру і є середнім за розмірами.

До його складу входять переважно ландшафти кам’яно-степового типу, що утворюють досить мальовничі краєвиди з потужними виходами на денну поверхню гранітів вкритих і оточених специфічною петрофільною флорою та заселених степовими видами тварин.

На поверхні гірських порід знайдені наступні види лишайниківкалоплака оранжева, гіпногімнія ирубчаста, лецідея камяна, біатора чорно-зелена та багато інших видів ліхенофлори, визначити яких не вдалося. З мохів тут зростають псевдолескіела жилкувата, хомалотеціум жовтий та деякі інші, невідомі нам види.

З вищих рослин на камянистих розсипах схилів та навколо оголень гранітів зростають очиток їдкий, цибуля гірська, авринія скельна, молодило руське, чебрець український, аспленій муровий, залізняк колючий, багатоніжка звичайнавівсюнець пустельний та багато інших трав. Окрім них тут виявлені деревні і чагарникові породи – робінія несправжня акація, клен ясенелистий, жимолость татарська, бруслина європейська, слива колюча, вишня степова, вишня магалебська, барбарис звичайний, клен татарський, повій звичайний, зіновать руська, мигдаль степовий тощо.

З степової травянистої рослинності в межах даного центру ландшафтного різноманіття зростають тонконіг степовий, келерія струнка, мітлиця біла, костриця степова, типчак борознистий, ячмінь мишачий, конюшина польова, грицики звичайні, деревій майже справжній, полин степовий, полин гіркий, полин австрійський, молочай степовий, молочай городній, сокирки польові, буркун білий, талабан польовий тощо.

Окрім вказаних степових трав тут зростають види, що занесені до Червоної книги України, зокрема сон чорніючий, астрагал шерстистоквітковий, ковила волосиста, ковила Лессінга.

В межах даного центру збереглася одна з найбільш чисельних на Кіровоградщині мікропопуляцій ящірки зеленої. Крім неї тут зустрічаються також ящірка прудка, вуж звичайний та вуж водяний, черепаха болотяна, Останні три з вказаних видів заселяють русло р. Сугоклії, яка майже навпіл перетинає територію центру, утворюючи невеликий каньйон.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить