Центри біологічного різноманіття

57. Олександродарський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у східній частині області в околицях сіл Олександродар та Сабадашеве Петрівського району. Він мае середні розміри неправильно овальну форму зовнішнього контура та кластерну внутрішню структуру.

До складу даного центру біорізноманіття входять переважно ділянки пересіченого рельєфу – балки, долини невеликих рік та струмків, на схилах яких збереглися похідні природні комплекси, що властиві для північно-західного степу України, а саме степові, лучні і водні біотопи.

Останні являють собою русла невеликих рік і струмків, котрі періодично пересихають. На них зростають гігрофільні та субгігрофільні рослинні угруповання у складі яких домінують очерет звичайний, рогіз вузьколистий, череда трироздільна, хвощ болотяний, різні види осок, гірчак земноводний, щавель кінський тощо.

Лучні біотопи приурочені до вказаних русел і характеризуються субгігроморфними умовами зростання з переважною участю таких рослин як перстач гусячий, перстач повзучий, конюшина лучна, конюшина повзуча, пирій повзучий, тонконіг лучний, подорожник великий, жовтець повзучий, підбіл звичайний, гірчак перцевий, гравілат міський, герань лучна, кропива жалка, чина лучна тощо.

На схилах балок і ярів зростають похідні степові угруповання трав, серед яких найбільш поширеними є наступні види житняк гребінчастий, костриця степова, пирій середній, пирій волосистий, мітлиця виноградникова, тонконіг сплюснутий, деревій майже справжній, полин гіркий, полин звичайний, чебрець Маршаллів та інші. Менш розповсюдженими і чисельними є такі рослини як дивина скіпетровидна, блекота чорна, дурман звичайний, синяк звичайний, буркун білий, горицвіт весняний, гірчак степовий, парило звичайне нетреба звичайна тощо.

В межах даного центру біологічного різноманіття знаходиться обєкт природно-заповідного фонду області заповідне урочище місцевого значення «Бабеньківське» загальною площею 40,4 га.

Двома екологічними коридорами Олександродарський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими відповідними елементами регіональної схеми національної екологічної мережі. Так з Чечеліївським центром, що знаходиться північніше, за допомогою екокоридора, природною основою якого є долина пересихаючого струмка і річище Інгульця. З Варварівським центром біорізноманіття, що знаходиться на заході, екокоридором що базується на видовженій балковій системі та долинах малих рік і сирумків.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить