Центри біологічного різноманіття

10. Новоархангельський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у північно-західній частині області на північно-східних околицях с. м.т. Новоархангельськ. Він має неправильно - овальну форму, що витягнута у субширотному напрямку, середні розміри та кластерну внутрішню структуру.

Найбільшу площу, а також значення, як структурних елементів екомережі тут мають лісові насадження, а також заплава р. Синюха з її прирусловими терасами, аквальними комплексами, ділянками позбавленими природної рослинності тощо.

Найбільшими за площею лісовими масивами тут є урочища “Рідке” площею 150 га, “Грузьке” площею 186 га та “Попівське” площею 114 га, які виконують важливі водорегулюючі та водоохоронні функції на території, що безпосередньо примикає до заплави р. Синюха, створюючи досить мальовничі краєвиди і слугуючи місцем масового відпочинку населення у літню пору року. У складі насаджень приймають участь такі деревні породи як сосна звичайна, ясен високий, клен госролистий, дуб черешковий, тополя чорна, тополя срібляста, вяз гладенький та інші.

Вздовж берегів р. Синюхи, що прилягають до даного центру біологічного різноманіття вузькими смугами, а подекуди куртинами зростають макрогідро-фільні рослини – очерет звичайний, рогіз вузьколистий, рогіз широколистий, схеноплектус озерний, стрілолист звичайний, аїр болотний, сусак зонтичний, лепешняк великий та інші.

У східній частині даний регіональний центр біологічного різноманіття сполучається екологічним коридором природною основою якого є р. Вільшанка з прилеглими до неї прирусловими терасами з відповідним елементом регіональної екомережі Шляховим, який знаходиться на південному сході. Потужним екокоридором, природною основою якого є р. Синюха він сполучається з Розсоховатецьким регіональним центром біологічного різноманіття, що знаходиться південніше. З Якимівським центром біорізноманіття, що розташований на сході даний центр сполучається екокоридором, природною основою якого є р. Велика Вись з її аквальними комплексами і прилеглими терасами, на яких ще збереглися ділянки з природною рослинністю.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить