Центри біологічного різноманіття

66. Молодіжненський регіональний центр біологічного різноманіття природно-ландшафтного типу знаходиться у східній частині області в околицях с. Молодіжне Долинського району. Він має порівняно невеликі розміри, близьку до овальної форму зовнішніх обрисів та суцільну внутрішню структуру.

До його складу входять степові, лучні та водні біоценози, що зберегли відносно високий рівень природності.

За поширенням, в межах даного центру біорізноманіття, переважають степові ландшафти, котрі є типовими для Північно-Західного степу України, що і обумовило доцільність виділення цієї терирорії і її включення до регіональної схеми національної екологічної мережі. За рівнем забезпеченості рослинних угруповань вологою, а також за трофністю тут переважають субмезоморфні, субмезо - та мезотрофні умови зростання, що визначило формування відповідних флористичних комплексів. Головне тло тут складає травяниста рослинність з домінуванням злаково-різнотравних угруповань у складі пирія середнього, пирія повзучого, келерії гребінчастої, тонконога степового, тимофіївки степової, конюшини польової, чебреця повзучого, грициків звичайних, деревія майже справжнього, деревія благородного, спориша звичайного, льонка звичайного та деяких інших видів. Менш розповсюджені тут такі трави як дивина скіпетровидна, пижмо звичайне, синяк звичайний, талабан польовий, чорнокорінь лікарський, полин гіркий, полин звичайний, лопух справжній, лопух павутинистий, кропива дводомна, будяк кучерявий, чортополох звичайний, миколайчики польові, буркун жовтий, амброзія полинолиста тощо.

Лучні біотопи локалізовані по днищах балок та навколо невеликого Лаврівського ставка, який помітно покращує умови зволоження грунтів і впливає на формування видового складу лучних рослинних ценозів. Тут зростають конюшина лучна, конюшина повзуча, тонконіг лучний, лисохвіст лучний, вівсяниця лучна, пирій повзучий, тимофіївка лучна, подорожник великий, спориш звичайний, перстач повзучий, перстая сріблястий, мати-й-мачуха, волошка лучна та деякі інші види трав.

Декількома екологічними коридорами Молодіжненський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими елементами регіональної екологічної мережі. На заході, за допомогою потужного Інгульського екокоридору з Лозоватським центром біорізноманіття, на півночі з Весело-Боковеньківським центром за допомогою екокоридору, природною основою якого є верхівя р. Березівки та балкова система. З Жовтневим центром біорізноманіття, що розташований південніше, екокоридором, котрий базується на річковій долині р. Березівка. З Інгуло-Камянським центром біорізноманіття, що знаходиться на північному заході за допомогою Інгульського екокоридору, який є найпотужнішим і функціональноно найвагомішим елементом регіональної екологічної мережі в межах центральної частини області.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить