Центри біологічного різноманіття

62. Митрофанівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у центральній частині області в околицях с. Митрофанівка Новгородківького району. Половина цього центру біорізноманіття знаходиться також на території Кіровоградського району, оскільки він є спільним для цих двох районів. Даний елемент регіональної екологічної мережі має овальні обриси зовнішнього контура, кластерну внутрішню структуру і є середнім за розмірами.

До складу даного центра біорізноманіття входятьть степові, лісові, лучні і меншою мірою водні екосистеми, де ще зберігся порівняно високий рівень природності.

Лісові біотопи представлені мішаними листяними деревостанами дібровного типу. Головними породами в них є дуб звичайний, ясен високий, вяз гладенький, вяз граболистий, клен гостролистий. Супутніми породами тут зростають клен польовий, липа серцелиста, яблуня звичайна, вишня пташина, тощо. Окрім вказаних деревних порід в масивних лісових насадженнях зустрічаються робінія несправжня акація, тополя чорна, тополя біля, тополя тремтяча, гледичія триколючкова. Підліскові чагарники представлені наступними видами – ліщиною звичайною, свидиною криваво-червоною, дереном чоловічим, бруслиною бородавчастою, гордовиною звичайною, агрусом розлогим, бузиною чорною, смородиною червоно., смородиною золотистою, жимолостю звичайною, жостіром проносним, калиною звичайною, бруслиною європейською та деякими іншими.

З рідкісних видів тварин, що занесені до Червоної книги України у місцевих лісах зустрічаються великий дубовий вусач західний, бражник мертва голова, павиноочко мале, павиноочко середнє, борсук звичайний, підорлик великий.

Степові ділянки збереглися на крутосхилах балок і долин, які були вилучені з інтенсивного використання у землеробстві. Вони представлені мезоморфними, мезотрофними типами умов зростання природної рослинності, котра складається з типових для даної природної зони видів трав та чагарників.

Екологічним коридором, природною основою якого є долина р. Кам’янки та прилеглі до неї природні території Митрофанівський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з Новгородківським, що знаходиться південніше, а екологічним коридором лівого допливу р. Кам’янки та балковими екосистемами він сполучається з Білопільським, який розташований східніше. Окрім цього даний центр біорізноманіття сполучається з Новопразьким на північному-сході, з Пантазіївським центром на півночі та Аджамським центром на заході.

Найбільші і найвагоміші екологічні коридори регіонального значення на даній місцевості утворюють р. Кам’янка та р. Верблюжка, з прилеглими до них територіями, котрі зберегли порівняно високий рівень природності і забезпечують належні функціональні звязки між різними елементами регіональної схеми національної екологічної мережі.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить