Центри біологічного різноманіття

75. Миколаївський регіональний центр біологічного різноманіття культурно-ландшафтного типу розташований на заході району в межах земель Миколаївської сільської ради. Його природною основою слугують водно-болотні, лучні, степові і лісові біогеоценози.

Водно-болотні і лучні рослинні угруповання з специфічною фауною локалізовані у долині річки Сугоклея, яка бере свій початок неподалік. На заболочених ділянках утворились розлогі зарості осок, рогозів вузьколистого та широколистого, очерета звичайного. Тут також зростають деревно-чагарникові гігрофільні види, зокрема такі як верба козяча, верба біла, верба ламка, верба гостролиста, вільха чорна, тополя чорна, тополя дельтовидна, тополя біла тощо.

На схилах балок подекуди збереглася природна злаково-різнотравна мезоморфна рослинність, серед якої виявлено чимало видів молочаїв. З хребетних тварин, що мешкають на цих ділянках слід вказати ящірку прудку, полівку сіру, мишу польову, хомяка звичайного, жайворонка польового, плиску білу, горобця польового. З рідкісних видів птахів тут періодично зустрічаються луні - польовий та степовий, боривітер степовий, шуліка рудий та деякі інші.

Деревні насадження тут представлені парком памяткою садово-паркового мистецтва загальнодержавне значення “Хутір Надія”. Вони складаються переважно з листяних порід – насамперед вікових дубів черешчатих, осокорів, вязів гладеньких та листуватих, плодових порід – загалом біля 50 видів.

Даний обєкт природно-заповідного фонду області має окрім вагомого природоохоронного, винятково важливе історико-культурне значення, повязане з життям і творчістю засновників української драматургії родиною Тобілевичів.

Екологічним коридором, природну основу якого складає долина р. Сугоклеї даний центр біорізноманіття сполучається з найбільш важливим екокоридором центральної частини області –Інгульським і завдяки йому з декількома іншими відповідними елементами регіональної схеми національної екологічної мережі у межах Кіровоградської області.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить