Центри біологічного різноманіття

15. Лозоватський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у середній частині області в околицях сіл Лозоватка і Розсоховатка Маловисківського району. Він має середні розміри, неправильно-округлу форму контуру і кластерну внутрішню структуру.

Природні та малозмінені людиною угіддя на даній території представлені лісовими насадженнями байрачного типу, балковими системами, а також невеликими річками і струмками, ділянками з незначним рослинним покривом, деградованими землями тощо.

Лісові біоценози складаються головним чином з листяних деревних і чагарникових порід, зокрема таких як ясен звичайний, дуб черешковий, липа дрібнолиста, вяз гладенький, вяз граболистий, клен гостролистий, клен ясенелистий, черешня звичайна, бузина чорна, ліщина звичайна, свидина криваво-червона, бруслина бородавчаста, бірючина звичайна, жостір проносний та інших. У травянистому покриві виявлені яглиця звичайна, копитняк європейський, зірочник ланцетолистий, конвалія травнева, фіалка запашна, кропива дводомна тощо.

З птахів тут постійно зустрічаються повзик європейський підкоришник звичайний, синиця велика, синиця блакитна, мухоловка білошийка, мухоловка сіра, дрізд чорний, дрізд горобинник, соловейко східний, сойка, ворона сіра, сова вухата, дрімлюга європейськийгорлиця звичайна, припутеньяструб великий, яструб малий та багато інших видів.

Декількома екологічними коридорами даний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими елементами регіональної екомережі в межах прилеглих територій області. Зокрема з Войківським центром, який розташований на півночі екологічним коридором, приодною основою якого є долина малої річки і балкові системи. З Олексіївським центром, що знаходиться на сході, екокоридором, що базується на балковій системі. З Шляхівським і Якимівським, які розташовані на заході, екокоридором, природною основою якого слугує р. Кільтен в її притоки. З Войнівським, який розташований на півдні за допомогою екокоридору, що базується на верхівях р. Плетений Ташлик та балкових системах, котрі їх продовжують.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить