Центри біологічного різноманіття

51. Лікарівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у східній частині області в околицях с. Лікарівка Олександрійського району. Він має порівняно великі розміри, кластерну внутрішню структуру та складну округлу форму.

Дана місцевість характеризується вираженим хвилястим рельєфом та наявністю порівняно великих площ, що зайняті лісовими насадженнями. Серед останніх найбільш вагому екологічну роль виконують такі урочища як “Перерубаний Довжик” загальною площею 123 га, “Гарни” – площею 103 га, “Временне” площею 78 га. Всі вони виконують вагомі протиерозійні функції і мають у своєму складі переважно листяні породи, серед яких домінують дуб черешковий, ясен звичайний, клен гостролистий, клен ясенелистий, вяз гладенький, вяз листуватий, робінія несправжня акація, гледичія триколючкова тополя чорна, тополя дельтовидна, тополя срібляста та деякі інші. У якості супутніх порід тут передусім зростають липа серцелиста, клен польовий, яблуня звичайна, горобина звичайна, груша звичайна та деякі інші. У підліску найбільш часто трапляються ліщина звичайна, бузина чорна, бруслина бородавчаста, клен татарський, свидина криваво-червона, дерен чоловічий, жимолость звичайна тощо.

Особливістю природних умов даного центру є відсутність на його території виражених гідроекологічних елементів, а відтак і відповідних ділянок рослинності.

Лучні ділянки тут представлені мезоморфними та субмезоморфними фітоценозами, що приурочені до крутосхилів балок. На них зростають амброзія полинолиста, буркун білий, буркун жовтий, віскарія звичайна, гикавка сива, звіробій звичайний, лонух павутинистий, льонок звичайний, волошка синя, молочай городній, паслін чорний, полин гіркий, полин звичайний та багато інших трав.

В межах даного центру знаходиться обєкт природо-заповідного фонду області, що має загальнодержавний природоохоронний статус. Мова іде про ботанічний заказник “Лікарівський” загальною площею 70 га..

У північному напрямку даний центр біологічного різноманіття сполучається суходільним екокоридором, природною основою якого слугують балкові системи з Озерським центром біорізноманіття. Таким же екокоридором балкового типу він сполучається з Василівсько-Омельницьким центром, що знаходиться східніше. З Олександрівським екоцентром, що розміщений на півдні, за допомогою екокоридору, природною основою якого є лісові, а також балкові угіддя..

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить