Центри біологічного різноманіття

47. Куцеволівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу розташований у крайній східній частині області в околицях сіл Дериївка, Куцеволівка та Ясиноватка Онуфріївського району Він має неправильно округлу форму, великі розміри, а також кластерну внутрішню структуру.

Дана територія відзначається сильно пересіченим рельєфом місцевості на якій в стані близькому до природного збереглося чимало похідних степових ділянок з семиксероморфними рослинними угрупованнями.

Тут на загальному тлі типової травянистої рослинності досить часто можна спостерігати окремі куртини чагарників з глодів одноматочкового, колючого, шипшини звичайної, шипшини травневої, терена колючого, клена татарського, скумпії звичайної, свидини криваво-червоної, барбариса звичайного, жимолості татарської тощо.

В межах даного елемента екомережі зростає більше півтора десятка масивних лісових насаджень, переважна більшість яких розмішена на вододілах і виконує дуже важливі водорегулюючі, протиерозійні функції та даючи притулок чималій кількості видів тварин різних систематичних та екологічних груп, серед яких наявні і такі, що знаходяться під охороною закону – зокрема це борсук звичайний, горностай середньоросійський, шуліка рудий, підорлик малий, лунь степовий, лунь польовий та деякі інші. Деревостани дібровного типу представлені головним чином типовими листяними головними, супутніми і підлісковими породами з специфічною мезоморфною та мезо- мегатрофною травянистою рослинністю

Вологих лучних і водно-болотних угідь на окреслений території порівняно мало. Вони представлені поодинокими струмками і малими ріками, котрі періодично пересихають.

В межах даного регіонального центра біологічного різноманіття знаходиться декілька обєктів природно-заповідного фонду області, зокрема заповідні урочища місцевого значення “Довге” площею 31,3 га, “Шеметів ліс” – площею 41,9 га, “Сиротин ліс” площею 20,5 га, “Ясиноватка площею 3,0 га.

Двома екологічними коридорами даних структурний елемент регіональної екомережі сполучається з Вишнівцівським центром біорізноманіття, котрий розміщений на заході і Попівським регіональним центрам біологічного різноманіття що розташований на північному заході.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить