Центри біологічного різноманіття

73. Клинцівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу розташований у центральній частині області в околицях с. Клинці та Покровське Кіровоградського району. Рельеф місцевості тут порівняно спокійний – помірно хвилястий на водозборах і більш виражений у прирусловій частині р. Аджамки. Природну основу даного елеменнта регіональної екомережі складає широка заплава р. Аджамки з великою заболоченою ділянкою вкритою макрогідрофільною рослинністю – густими заростями очерета звичайного, рогозів вузьколистого та широколистого, лепешняка великого, аїра болотного тощо. Тут щорічно поселяється на розмноження велика кількість навколоводних та болотних птахів – крижнів, чирок-більших, червоноголових чернів, пірникоз великих, сірощоких, малих, кваків, бугаїв великих, лисок, водяних курочок, пастушків водяних тощо. Окрім них, в даному місцеоселенні виявлені такі червонокнижні види тварин як деркач, сорокопуд сірий, кроншнеп великий, видра річкова, горностай середньоросійський.

Лісове насадження, яке зростає на правому березі р. Аджамки виконує водорегулююці і водозахисні функції і складається з набільш поширених у регіоні деревних порід і чагарників.

Декількома екологічними коридорами Клинцівський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими складовими регіональної схеми екологічної мережі. Так, найбільш потужним у цій частині області екокоридором, природну основу якого складає р. Інгул, даний регіональний центр сполучається з Інгулокамянським, що розташований на південному сході, а також з Великосеверинським, який знаходиться північніше. З Аджамським центром, котрий локалізований на північному сході він зєднується екокоридором, що базується на річковій долині Аджамки з наявними на ній аквальними комплексами та прирусловими терасами. З Федорівським центром, що розташований на заході – екокоридором, що включає в себе долину малої річки Лозоватки, яка впадає в Інгул з правого берега, та русла сомого Інгула. З Миколаївським центром, який також знаходиться на заході даний центр сполучається екокоридором, природною основою якого слугує долина малої річки Сугоклеї, котра впадає в Інгул з правого берега та заплава самого Інгула.

Таким чином, Клинцівський центр біологічного різноманіття завдяки наявності досить розгалуженої схеми екологічних коридорів, що сполучають його з регіональними центрами біологічного різноманіття, як лісостепової, так і степової зони викоую досить важливу комунікативну функцію, слугуючи важливою сполучною ланкою регіональної екомережі.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить