Центри біологічного різноманіття

6. Клинівський регіональний центр біологічного різноманіття природно-ландшафтного типу знаходиться на заході області в околицях с. Клинове Голованівського району. Він має близьку до овальної форму зовнішніх контурів, з яких північні співпадають з границею Черкаської області, а західні з територією Ульянівського району. Це є середній за розмірами та кластерний за структурою елемент регіональної схеми національної екомережі.

Підставою для включення даної ділянки місцевості до складу регіональної екологічної мережі є те, що дана територія за своїми ландшафтними і біоценотичними ознаками помітно виділяється серед угідь північно-західної частини району, де домінують орні землі з агроценозами.

Тут виявлені лісові, лучні та степові ділянки, які органічно поєднуються між собою тісними екологічними звязками і здійснюють позитивний вплив на довкілля.

Лісові ценози є домінуючими серед тих, котрі ще зберегли достатній рівень природності. Це змішані за складом деревостани, де переважають мезофільні та мезо - і мегатрофні листяні породи, такі як ясен звичайний, дуб черешчатий, клен гостролистий, вяз листуватий, граб звичайний, бузина чорна, ліщина звичайна та інші.

По дну балок тут зростають мезоморфні рослинні угруповання, а у річкових долинах, зокрема у верхівях малої р. Циганки наявні вологі луки з специфічною субгігрофільною флорою.

Декількома екологічними коридорами даний регіональний центр природного різноманіття сполучається з відповідними складовими регіональної екомережі розташованих на прилеглих територіях. Зокрема, досить коротким суходільним екокоридором з Крутеньківським, а долиною р. Циганка та екологічним коридором, що на ній базується з Лебединським регіональними центрами біологічного різноманіття. У західному напрямку від даного центру відходить екологічний коридор, який сполучає його з Синицівським екокоридором регіонального значення.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить