Центри біологічного різноманіття

52. Ізмайлівський регіональний центр біологічного різноманіття природно-ландшафтного типу розташований у східній частині області в околицях с, Ізмайлівка Олександрійського району. Він має порівняно невелику площу, кластерну внутрішню структуру, а також складні контури, що визначаються конфігурацією русла р. Інгулець у цій його частині.

На території даного центру біологічного різноманіття наявні наступні природні і напівприродні обєкти – масивні лісові, лучні, прибережно-водні та водні біоценози.

Лісові насадження виконують тут водорегулюючі та протиерозійні функції, захищаючи русло р. Інгулець від надмірного замулення і забруднення надлишками добрив та отрутохімікатів, що змиваються з прилеглих полів сівозмін.

На луках, що прилягають до русла вказаної річки зростають субгігроморфні рослинні угруповання, у складі яких домінують перстач гусячий, різні види осок, череда трироздільна, хвощ болотний, гірчак перцевий, чистець болотяний, жовтець повзучий, коронарія зозуляча, оман високий, гравілат річковий, частуха подорожникова, щавель кінський, кропива дводомна та інші види. З деревних порід тут зростають верба біла, верба ламка, вільха чорна, тополя дельтовидна, а також чагарники – верба козяча, крушина ламка, калина звичайна та деякі інші.

Чотирма екологічними коридорами, найбільшим і найпотужнішим з яких є Інгулецький даний центр сполучається з Новопилипівським і Олександрівським центрами біологічного різноманіття, що розташовані північніше, а також з Чечеліївським центром, який знаходиться на південному заході. З Могильненським регіональним центром біологічного різноманіття він сполучається екокоридором, природною основою якого є долина невеликого струмка, який впадає в р. Вівнянка у її пониззі.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить