Центри біологічного різноманіття

45. Зибківський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у північно-східній частині області на південь від с. Зибкове Онуфріївського району. Він має кластерну внутрішню структуру, середні розміри, неправильно-овальні обриси і витягнутий у субширотному напрямку.

На даній території з ділянок, котрі зберегли порівняно близький до природного стан переважають лісові, степові та лучні рослинні угруповання.

З деревних насаджень тут найчастіше зустрічаються мішані широколистяні деревостани головним чином байрачного типу, екологічна роль яких у підтриманні сприятливого стану оточуючого середовища досить вагома. В них головними породами є дуб звичайний, ясен високий, вяз гладенький, вяз граболистий, клен гостролистий та деякі інші. Менш поширені вишня пташина, яблуня лісова, горобина звичайна, клен польовий, робінія несправжня акація, тополя дельтовидна, тополя срібляста, гледичія триколючкова тощо. У підліску цих деревостанів зростають ліщина звичайна, бузина чорна, бруслина бородавчаста, свидина криваво-червона, клен татарський, глід колючий.

В межах місцевих лісових насаджень мешкає понад 80 видів хребетних тварин, значна частина яких занесена до охоронного списку Бернської конвенції (1979).

З червонокнижних видів тварин, які були тут виявлені у перебігу досліджень слід вказати – дубового вусача великого західного, подалірія, махаона, борсука звичайного, тхора степового, сорокопуда сірого, боривітра степового, шуліку рудого.

Двома екологічними коридорами даний елемент регіональної екомережі сполучається з Вишнівцівським, котрий знаходиться на півночі та Пролетарським регіональним центром біологічного різноманіття, який розташований південніше.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить