Центри біологічного різноманіття

9.Журавлинський регіональний центр біологічного різноманіття знаходиться у західній частині області в околицях с. Журавлинка Голованівського району. Він має неправильно-округлі контури, кластерну внутрішню структуру і є середній за розмірами.

Дана територія має досить виражений хвилястий рельєф, на якому утворилися різні за трофністю і зволоженістю грунтів умови для формування різноманітних рослинних угруповань, що зберегли достатній рівень природності.

Це стосується передусім мезофільних та мезотрофних формацій, що трапляються тут досить часто на різних елементах рельєфу.

У центрі даного елемента екомережі знаходиться лісове урочище “Плоске” загальною площею 339 га, котре являє собою протиерозійне насадження, у складі якого домінують широколистяні деревні породи – зокрема дуб звичайний, клен гостролистий, ясен високий, вяз гладенький, граб звичайний, робінія несправжня акація та деякі інші. Важливу екологічну роль тут відіграють чагарникові породи, що складають основу підліску – свидина криваво-червона, ліщина звичайна, бруслина бородавчаста, бузина чорна, глід одноматочковий, жостір проносний, терен колючий, бруслина європейська та інші.

З гідроекологічних елементів екомережі тут наявні окремі дрібні струмки, а також верхівя малої річки Чумата.

Лучні фітоценози тут представлені мезофільними мезо - та мегатрофними формаціями у яких головне тло складають наступні види трав тонконіг лучний, костриця лучна, пирій повзучий, мітлиця біла, куничник наземний, конюшина лучна, конюшина повзуча, спориш звичайний, перстач гусячий, жовтець їдкий, жовтець повзучий, подорожник великий, кульбаба лікарська, мати-й–мачуха, кропива жалка, тощо.

Декількома екологічними коридорами Журавлинський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими елементами регіональної екомережі. Зокрема, з Федорівським регіональним центром біологічного різноманіття, що знаходиться на сході за допомогою екокоридору, природною основою якого є р. Чумата, а коротким суходільним екокоридором з Ятранським регіональним центром біологічного різноманіття, що знаходиться північніше. Несуцільним екокоридором, який базується на долинах невеликих рік і струмків, а також на балкових системах даний центр сполучається з Калмазівським регіональним центром біологічного різноманіття, котрий розташований на південному сході. Ще одним екокоридором яружно - балкового типу, він сполучається з Лебединським регіональним центром біорізноманіття, який знаходиться на заході.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить