Центри біологічного різноманіття

39. Глинський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу розташований у північній східній частині області, поблизу с. Глинське Світловодського району. Він має близьку до овальної форму зовнішнього контура, середні розміри та кластерну внутрішню структуру.

Його природну основу складають відкриті лучні і степові ділянки, а також лісові насадження, переважно змішаного породного складу. Водних природних об’єктів в межах даного центру досить мало, попри те, що рельєф місцевості тут досить пересічений.

Степові та лучно-степові ділянки у близькому до природного стані збереглися на схилах та днищах суходолів. У травянистому покриві цих ділянок головне тло складають злаково-різнотравні угруповання до складу яких входять тонконіг лучний, костриця степова, ячмінь мишачий, житняк гребінчастий, грицики звичайні, льонок польовий, деревій майже справжній. Менш поширені тут віскарія звичайна, блекота чорна, звіробій звичайний, цикорій дикий, пижмо звичайне, талабан польовий, молочай степовий, суховершки звичайні, подорожник ланцетолистий, чорнокорінь лікарський, дивина скіпетровидна тощо.

Лісові біоценози представлені декількома лісовими масивами, зокрема урочищами “Ганнівське” загальною площею близько 500 га, “Коробчине” – 223 га, “Оврахівське” – 52 га. Ці насадження виконують надзвичайно важливі і різноманітне екологічне значення в межах даного регіонального центру біологічного різноманіття, котрі полягають не тільки їх водозахисних і водорегулюючих функціях. Вони позитивно впливають на оздоровлення оточуючого середовища і дають притулок великій кількості рослинних і тваринних організмів, що особливо важливо в умовах зростаючого техногенного пресингу на природу, який з кожним роком стає все більш різноманітним та інтенсивним. Головне місце у цих деревостанах займають такі листяні породи як ясен звичайний, дуб черешковий, вяз гладенький, робінія несправжня акація, клен гостролистий. Підпорядковану роль тут виконують такі породи як клен польовий, клен ясенелистий, тополя чорна, липа серцелиста, яблуня звичайна, горобина звичайна. У підліску зростають бруслина бородавчаста, свидина криваво-червона, дерен чоловічий, ліщина звичайна, бузина чорна, клен татарський тощо. Серед лісових трав, котрі зростають під наметом деревостанів найбільш поширеними є медунка темна, яглиця звичайна, зірочник ланцетолистий, дудник лісовий, глуха кропива біла, конвалія звичайна, купена багатоквіткова, копитняк європейський, печіночниця звичайна. З рідкісних видів рослин, що занесені до Червоної книги України у місцевих лісах виявлені осередки зростання цибулі ведмежої та любки дволистої.

Екологічними коридором, природною основою якого є р. Цибульник Глинський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з Микільським на сході, а також з Юхимівським та Іванківським центрами біорізноманіття на заході.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить