Центри біологічного різноманіття

79. Ганно-Леонтовицький регіональний центр біологічного різноманіття природно-ландшафтного типу розміщений у південно-східній частині області в околицях сіл Ганно-Леотовичеве, Селиванове, Новочигиринка Устинівського району. Він має видовжено-овальну форму зовнішніх обрисів, скластерну внутрішню структуру та є середнім за розмірами.

Природні комплекси тут представлені переважно степовими, лучними і водними біоценозами, котрі розташовані на досить пересіченій місцевості багатій на балки і долини малих рік і струмків, яри, що у своїй сукупності утворюють досить своєрідний, мальовничий ландшафт, особливо у місці, де р. Інгул має звивисте русло з стрімкими, високими, обривистими берегами з частими виходами на денну поверхню камянистих порід Українського кристалічного щита. До цих ділянок приурочені, окрім інших природних обєктів, біотопи з досить зрідженою рослинністю або ж взагалі без неї.

Вздовж русла р. Інгул окремими біогрупами зростають рогіз вузьколистьий, рогіз широколистий, лепешняк великий, очерет звичайний, осока гострувата, осока лисяча, частуха подорожникова, сусак зонтичний, їжача голівка проста та інші гідрофільні рослини.

Через більшу частину території даного регіонального центру ландшафтного різноманіття протікає невелика річка, на якій споруджено декілька водойм, котрі окрім виконання господарських функцій (водопостачання, риборозведення, водопій худоби, рекреація тощо) виконують тут досить важливу екологічну роль, покращуючи умови зростання природної лучної і степової рослинності, завдяки чому її різноманітність на окресленій території досить виражена. Головне тло у покриві місцевих лук створюється завдяки таким рослинам як тонконіг лучний, тимофіївка лучна, пирій повзучий, лисохвіст лучний, конюшина лучна, конюшина повзуча, спориш звичайний, подорожник великий, перстач повзучий, кропива жалка, мати-й-мачуха, кульбаба лікарська тощо. Окрім вказаних видів рослин досить часто зустрічаються пижмо звичайне, омег водяний, плакун верболистий, вербозілля лучне, герань лучна та багато інших.

В межах даного регіонального центра біологічного різноманіття знаходяться обєкти природно-заповідного фонду області - ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Ганно-Леонтовицька” площею 0,5 га, а також заповідне урочище місцевого значення “Селіванівське” загальною площею 15,0 га.

Декількома екологічними коридорами Ганно-Леонтовицький регіональний центр ландшафтного різноманіття сполучається з відповідними елементами регіональної екомережі. Найбільш потужним екокоридором, природною основою якого є р. Інгул з її аквальними комплексами та прилеглими річковими терасами, він сполучається з Лозоватським центром, що розташований північніше та з Монастирищівським центром на півдні. Іншим екологічним коридором, природну основу якого складають суходільні балкові системи та долини малих рік і струмків даний центр сполучається з Береславським центром біологічного різноманіття, що розташований на південному заході.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить