Центри біологічного різноманіття

59. Ганнівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у східній частині області в околицях с. Ганнівка Петрівського району. Він має близьку до овальної форму зокнішніх контурів, кластерну внутрішню структуру і є середнім за розмірами.

До його складу входять території, на яких у природному і близькому до такого стані збереглися степові, лучні, водні та лісові екосистеми. Через всю територію центру протікає невелика р. Жовта, завдяки якій суттєво урізноманітнюється ландшафт і створюються сприятливі умови для зростання різних за вологолюбністю рослинних угруповань. По дну долин і балок сформувались мезогігрофільні, вище по схилах мезофільні ценози, що поступово переходять у семіксерофільні угруповання з відповідним набором травянистих рослин. Окрім цього тут зростають і чагарникові породи, зокрема глід одноматочковий, глід український, жимолость татарська, шипшина звичайна, шипшина травнева, барбарис звичайний, маслинка срібляста, терен колючий, клен татарський та інші.

З рідкісних видів тварин, котрі занесені до Червоної книги України (1994) в межах даного центру біорізноманіття зустрічаються сколія степова, махаон, лунь степовий, лунь польовий, боривітер степовий, шуліка рудий, сорокопуд сірий, тхір степовий, борсук звичайний, горностай середньоросійський, видра річкова та деякі інші.

Найбільшим за площею в межах даного центру природно-заповідним обєктом області є заповідне урочище місцевого значення “Ганнівське” площею 357 га, що представлене лісовими насадженнями. Тут переважають листяні деревостани, до складу яких входить понад 80 видів деревних і чагарникових порід, зокрема ясен звичайний, ясен ланцетолистий, клен гостролистий, клен польбовий, клен ясенелистий, клен татарський, дуб літній, дуб скельний, вяз гладенький, вяз корковий, вяз листуватий, тополя чорна, тополя дельтовидна, тополя срібляста, верба біла, верба ламка, верба козяча, ліщина звичайна, бруслина європейська, дерен чоловічий, жостір проносний, крушина ламка, бузина чорна та деякі інші.

Своєю південною частиною даний регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з річковою долиною Інгульця, найбільшої і самої важливої водної артерії східної частини області, яка служить природною основою екологічного коридора, як регіонального так і загальнодержавного значення. За його допомогою даний центр сполучається з Богданівським регіональним центром біологічного різноманіття, що знаходиться на північному заході. Другим екологічним коридором, природною основою якого є долина р. Зелена даний елемент регіональної екомережі сполучається з Новомогильним центром біологічного різноманіття, котрий розташований на півночі.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить