Центри біологічного різноманіття

93. Володимирівський регіональний центр – біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у західній частині області в околицях сіл Володимирівка, Новотишківка Добровеличківського району. Він має середні розміри, близьку до овальної форми обриси зовнішньіх меж та кластерну внутрішню структуру.

До його складу входять лісові, водні, лучні та степові ділянки, на яких ще збереглось відносно високе ландшафтне та біологічне різноманіття.

Лісові насадження дібровного типу представлені декількома масивами, серед яких найбільшим є ур. «Велике» загальною площею 315 га. За складом це мішане насадження, у якому головними породами є дуб черешковий, дуб скельний, ясен високий, вяз гладенький, вяз граболистий, клен гостролистий та деякі інші.

Другорядне значення у складі мають такі породи як клен польовий, липа серцелиста, липа широколиста, граб звичайний, черешня, груша звичайна, робінія несправжня акація тощо. Поодиноко і невеликими групами зростають тополя чорна, тополя срібляста, тополя тремтяча, береза бородавчаста, верба біла, верба ламка, верба гостролиста та деякі інші деревні породи.

З чагарникових порід, що зростають під наметом місцевих лісів найбільше зростають ліщина звичайна, бруслина бородавчаста, бузина чорна, глід одноматочковий, жимолость звичайна, жимолость татарська, карагана деревовидна, гордовина звичайна тощо.

Живий грунтовий покрив представлений наступними видами трав – яглицею звичайною, зірочником лісовим, маренкою запашною, зеленчуком жовтим, проліскою дволистою, рястом порожнистим, конвалією травневою, чистотілом звичайним, копитняком європейським, жовтяницею черговолистою, зірочками жовтими та іншими видами. На узліссях і галявинах зростають спориш звичайний, конюшина лучна, астрагал солодколистий, первоцвіт весняний, суняця лісова, валеріана лікарська, фіалка запашна, шавлія лісова, перестріч гайовий, бузина травяниста, ожина сиза, пустирник пятилопатевий тощо.

В межах лісових масивів мешкає близько 70 видів птахів, чимало яких знаходяться під охороною і включені до списку Бернської конвенції (1979). Зокрема це канюк звичайний, мишоїд зимовий, яструб великий, яструб малий, шуліка чорний, осоїд, сова вухата, сова сіра, сплюшка, дрімлюга європейський, зозуля звичайна, одуд, горлиця звичайна, голуб синяк, вивільга, костогриз, омелюх, крутиголовка та деякі інші.

Окрім цього в межах даного центру біологічного різноманіття у різні пори року зустрічаються такі червонокнижні види тварин як бражник мертва голова, сатурнія грушова, сатурнія середня, великий дубовий вусач західний, жук-олень, борсук звичайний, горностай, сорокопуд сірий, боривітер степовий, шуліка рудий, лунь польовий, лунь степовий, канюк степовий, тхір степовий, деркач, сорокопуд сірий тощо.

Декількома екологічними коридорами Володимирівський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими навколишніми елементами регіональної екологіної мережі. Так, з Федорівським центром біорізноманіття, котрий знаходиться на південному заході він сполучається за допомогою екокоридору, природною основою якого є річкові долини Сухого Ташлика та Синюхи. З Новолутківським центром біорізноманіття – за допомогою екокоридору, який базується на річковій долині з прилеглими до неї терасами р. Доброї. З Осичківським центром біорізноманіття – екологічним коридором, природною основою якого є заплава р, Сухий Ташлик з прилеглими до неї прирусловими терасами. З Глодоським центром біорізноманіття Володимирівський центр сполучається екокоридором, що базується на річковій долині Сухого Ташлика та його правої притоки, яка бере свій початок в ур. «Велике».

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить