Центри біологічного різноманіття

3. Вільхівський регіональний центр біологічного різноманіття природно-ландшафтного типу розташований у крайній північній частині Голованівського району на межі з Черкаською областю. Від має видовжену неправильно еліптичну форму, кластерну внутрішню структуру і є середнім за розмірами. Природну основу даного елемента регіональної екомережі складають лісові насадження ур. “Чаплоузьке”, площею 100 га, ур. “Гордовацька дубиеа”, площею 205 га і ур. “Контроверз”, площею 145 га, де переважають мезоморфні та мезотрофні єдафічні умови.

Урочище “Чаплоузьке” має осібне розташування і розміщене на північній околиці с. Вільхове. Дане насадження являє собою типову подільську ясеново-грабову діброву з деревостанами переважно середньовікових, достигаючих і стиглих вікових груп.

Урочища “Гордовацька дубина” і “Контроверз” є відгалуженнями великого лісового масиву, головна частина якого знаходиться на території Черкаської області. Завдяки цьому даний регіональний центр біологічної різноманітності слугує перехідною ланкою безпосереднього звязку регіональної схеми екологічної мережі Кіровоградської області з відповідними елементами екомережі сусідніх регіонів.

В межах даного регіонального центру біологічного різноманіття знаходиться обєкт природно-заповідного фонду області гідрологічна памятка природи місцевого значення “Камяна криниця”, загальною площею 0,2 га.

За допомогою екологічного коридору, природною основою якого є р. Синиця Вільхівський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з Камянобрідським центром, який находиться на півдні, а також з відповідними елементами регіональної схеми національної екологічної мережі, що розташовані на території сусідньої Черкаської області.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить