Центри біологічного різноманіття

44. Вишнівцівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у північно-східній частині області в околицях сіл Вишнівці та Лозоватка Онуфріївського району. Він є великим за розмірами має кластерну вутрішню структуру, неправильну форму і обмежує ділянку території, яка відрізняється порівняно високим станом ландшафтного і біологічного різноманіття. Тут на тлі значної пересіченості рельєфу місцевості та високого рівня її розораності нерідко зустрічаються ділянки з напівприродним і близьким до природного станом. Це невеликі осередки степової травянистої рослинності, що збереглися на схилах балок і ярів, деревні насадження, що представлені переважно байрачними лісами тощо. Вони виконують не тільки важливу протиерозійну роль, але й слугують місцями зростання великої кількості деревних, чагарникових і травянистих рослин, грибів, лишайників, а також дають притулок сотням видів безхребетних та десяткам видів хребетних тварин, як протягом всього року, так і в період сезонних міграцій, підтримуючи тим самим функціонування Дніпровського екологічного коридору Всеєвропейського значення.

В межах даного регіонального центру біологічного різноманіття знаходиться декілька обєктів природно-заповідного фонду області, зокрема лісовий заказнгик загальнодержавного значення “Велика стінка” загальною площею 43,5 га, а також ландшафтний заказник місцевого значення “Лозоватський” загальною рлощею 70,0 га.

Декількома екологічними коридорами даний елемент регіональної екомережі сполучається з іншими її складовими. Так, з Василівсько-Омельницьким центром, що розташований на заході – екокоридором, що базується на системі розгалужених балок. З Куцеволівським центром, котрий знаходиться на сході за допомогою екокоридору природною основою якого є русла невеликих періодично пересихаючих струмків та досить розгалужена балка. З Попівським центром, який знаходиться на північному сході – порівняно коротким суходільним екокоридором, що включає широку балку. З Зибківським центром, який розташований на південному заході екокоридором балкового типу.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить