Центри біологічного різноманіття

43. Василівсько-Омельницький регіональний центр біологічного різноманіття знаходиться у північно-східній частині області в межах земель підпорядкованих Василівській та Омельницькій сільським радам Онуфріївського району. Він має форму неправильного еліпса витягнутого у субширотному напрямку, кластерну внутрішню структуру і є середнім за розмірами.

На даній території у стані близькому до природного збереглися похідні степові, лісові та лучні біоценози, котрі своєю кількістю та особливостями розташування і поєднання дають підстави для виокремлення вказаної місцевості у якості складового елемента регіональної екологічної мережі. Ділянки степової рослинності, котрі збереглися на круто-схилах балок та долин представлені семиксероморфними угрупованнями. По днищах суходолів переважають лучно-степові субмезоморфні фітоценози з відповідним складом травянистих рослин та фауни.

Лісові біотопи представлені переважно насадженнями байрачного типу, які виконують важливу протиерозійну і середовищетвірну роль та являються осередками біологічного різноманіття, даючи притулок великій кількості рослинних і тваринних організмів, сприяючи їх розселенню, міграціям і т. і.

Характерною рисою даного регіонального центру біологічного різноманіття є обмеженість на його території гідроекологічних елементів, які представлені тут лише періодично пересихаючим струмком та невеликим ставком в околицях с. Байдакове.

В межах вказаного регіонального центру біологічного різноманіття знаходиться обєкт природно-заповідного фонду області ландшафтний заказник місцевого значення “Недогарський” загальною площею 50 га..

Даний регіональний центр біологічного різноманіття сполучається екологічними коридорами з відповідними елементами регіональної екомережі - Вишнівцівським на заході, Олександрівським, що розміщений на півдні та Лікарівським на заході.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить