Центри біологічного різноманіття

58. Богданівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у східній частині області на південний захід від с. м.т. Петрове і межує з Іскрівським водосховищем. Він має неправильну форму зовнішніх контурів, кластерну внутрішню структуру і є середнім за розмірами.

До складу даного елемента регіональної екологічної мережі входять степові, лучні, лісові та водні природні і штучні екосистеми з відносно багатим рослинним і тваринним світом. Територія центру має досить розчленований рельєф, що прредставлений переважно балковими суходільними системами, а також долинами невеликих рік і струмків, котрі періодично пересихають у кінці літа.

Степові ділянки субмезоморфного та семіксероморфного типу приурочені головним чином до крутосхилів балок та долин, котрі були вилучені з інтенсивного господарського використання оскільки були ерозійнонебезпечними для використання у землеробстві. Серед степової травянистої рослинності тут найбільш поширеними є передусім злаки – пирій середній, пирій повзучий, житняк гребінчастий, костриця степова, ячмінь мишачий, тонконіг бульбистий тощо. Менш розповсодженими є айстра степова, буркун білий, буркун жовтий, віскарія звичайна, горицвіт весняний, грицики звичайні, деревій благородний, деревій майже справжній, , синяк звичайний, дивина скіпетровидна, звіробій звичайний, молочай городній, молочай степовий, нетреба колюча, парило звичайне, полин гіркий, полин звичайний, миколайчики польові та багато інших рослин.

З рідкісних видів рослин, що знаходяться під охороною закону тут у різні пори року зростають і квітують брандушка різнокольорова, астрагал шерстистоквітковий, ковила волосиста, ковила Лессінга.

Лучні біоценози, переважно субгігроморфного та мезоморфного типу приурочені до понижених елементів рельєфу. Тут переважають травостої з пирія повзучого, тонконога лучного, тимофіївки лучної, конюшини повзучої, перстача гусячого, підбіла звичайного, кропиви жалкої, спориша звичайного, подорожника великого, гірчака вузловатого тощо.

Лісові насадження представлені масивним деревостаном у складі якого переважають листяні породи, зокрема ясен високий, ясен ланцетолистий, клен гостролистий, дуб звичайний, робінія несправжня акація, гледичія триколючкова, клен польовий, клен ясенелистий, тополя дельтовидна, тополя чорна, вяз гладенький та інші.

В межах даного природного ядра знаходяться природно-заповідні обєкти області - ботанічний заказник загальнодержавного значення “Власівська балка” загальною площею 130,7 га, а також заповідне урочище місцевого значення “Питомник” площею13,6 га.

Декількома екологічними коридорами даний регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з аналогічними елементами регіональної екомережі, що розміщені неподалік, зокрема з Чечеліївським центром , що знаходиться північніше, з Олександродарським і Варварівським, які розміщені на заході, з Гурівським на південному заході, з Ганнівським на південному сході та з Балахівським центром біорізноманіття, що розташований північніше.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить