Центри біологічного різноманіття

85. Береславський регіональний центр – біологічного різноманіття природно-ландшафтного типу знаходиться у південно-східній частині області в околицях сіл Береславка та Степова Бобринецького району. Він має овальні обриси зовнішнього контура, суцільну внутрішню структуру і є середнім за розмірами.

До його складу входять переважно степові ценози, що збереглися на схилах балок та долин. Лісових, водних та лучних біотопів тут досить мало.

Підставою для виділення даної території і її включення до регіональної екологічної мережі є досить добре виражений рельєф у вигляді потужної балкової системи типової для цієї округи області. Окрім цього, тут наявні ділянки степу з похідною, проте досить різноманітною травянистою та чагарниковою рослинністю і специфічним тваринним світом, серед якого зустрічаються рідкісні види, що знаходяться під охороною закону.

Степова рослинність семіксероморфного, зрідка субксероморфного субмезотрофного типу представлена наступними, найбільш поширеними видами – костриця?, келерія струнка, тимофіївка волотиста, тимофіївка степова, пирій середній, житняк гребінчастий, деревій майже справжній, деревій щетинистий, королиця звичайна, подороржник ланцетолистий, мак дикий, сокирки польові, берізка польова, грицики звичайні, смілка широколиста, самосил гайовий, серпій увінчаний, чебрець Маршаллів, суховершки звичайні, адоніс весняний, талабан польовий, нетреба колюча, фіалка триколірна тощо.

Окрім травянистої рослинності тут зростають також і деревно-чагарникові породи зокрема клен ясенелистий, клен татарський, шипшина звичайна, слива степова, вишня степова, свидина криваво-червона, маслинка срібляста, тамарикс чотиритичинковий та деякі інші види.

Водні біотопи на території даного центру представлені Береславським ставком, що має витягнуту форму, яка визначається конфігурацією річкової долини, у якій від створений. Ця водойма має дуже важливе практичне та екологічне значення оскільки місцевість, про яку ведеться мова є досить посушливою. Тут вздовж берегів зростає типова макрогідрофільна рослинність з домінуванням очерета звичайного, рогоза вузьколистого, лепешняка водяного, різних видів осок. Поодиноко зростають сусак зонтичний, частуха подорожникова, комиш озерний та деякі інші прибережно-водні рослини.

Декількома екологічними коридорами Береславський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими елементами регіональної екомережі. З Ганно-Леонтовицьким центром, який розташований північніше за допомогою екокоридору, природною основою якого є суходільна балкова система. З Монастирищівським центром ландшафтного різноманіття за допомогою екокоридору, природною основою якого є мала річка - правий доплив Інгула. З Великодрюківським, Піщанським та Костомарівським центрами біологічного і ландшафтного різноманіття за допомогою екокоридору, природною основою якого слугує р. Громоклея з її притоками аквальними комплексами та прилеглими до заплави прирусловими терасами балок та долин.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить