Центри біологічного різноманіття

55. Балахівський регіональний центр біорізноманіття біотичного типу знаходиться у східній частині області в околицях с. Балахівка Петрівського району. Він має середні розміри, неправильні зовнішні обриси контура та кластерну внутрішню структуру.

В межах даного елемента регіональної екологічної мережі наявні лучні, степові та водні природні комплекси.

Осереддя даного центру біорізноманіття складає витягнута у субширотному напрямку водойма, що приурочена до нижніх елементів потужної балкової системи. Вздовж берегів даної водойми зростають угруповання гідрофільної рослинності до складу яких входять наступні види – очерет звичайний, рогіз вузьколистий, лепешняк водяний, схеноплектус озерний, аїр болотяний, осока здута, осока лисяча, хвощ болотяний, частуха подорожникова, сусак зонтичний, їжача голівка проста. З гідатофільних рослин чимале поширення мають водокрас звичайний, ряска менша, елодея канадська, кушир занурений, водопериця кільчаста, рдест пронизанолистий, рдест плаваючий, а з рідкісних видів, що знаходяться під охороною закону – латаття біле, глечики білі тощо.

З біляводних тварин на даній водоймі регулярно гніздяться лиска, водяна курочка, пастушок водяний, очеретянка велика, очеретянка ставкова, очеретянка лучна, крижень, чирка більша, пірникоза велика, пірникоза мала, чернь червоноголова, бугайчик малий, крячок чорний, крячок світлокрилий, мартин звичайний та інші. З ссавців на даній водоймі впродовж всього року мешкають кутора мала, полівка водяна, ондатра, видра річкова, а по берегах тхір чорний, горностай, ласиця та деякі інші.

З рідкісних видів тварин, котрі занесені до Червоної книги України (1994) тут періодично зустрічаються, окрім вже вказаних річкової видри та горностая, також красуня діва, чернь білоока, скопа, коловодник ставковий, деркач, сорокопуд сірий, лунь лучний та деякі інші види птахів і звірів.

На луках, які розташовані вздовж берегів Балахівської водойми зростають типові травянисті угруповання з специфічною травянистою рослинністю серед якої домінують злаково-конюшинові ценози з значними домішками субгігрофільного різнотравя.

Степові ділянки з типовою травянистою рослинністю збереглися на окремих ділянках схилів балок. Вони представлені переважно субмезоморфними місцями зростання з відповідним набором видів травянистої рослинності.

Двома екологічними коридовами даний елемент регіональної схеми національної екологічної мережі сполучається з відповідними сусідніми її складовими – Новомогильним на півночі та Богданівським на півдні.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить