Центри біологічного різноманіття

26. Аврамівський регіональний центр біологічного різноманіття біотичного типу знаходиться у середній частині області між селами Аврамівка, Лісове, Могутнє Кіровоградського району. Він має середні розміри, неправильно-овальні обриси зовнішнього контура, а також кластерну внутрішню структуру.

Природну основу даного елемента регіональної екологічної мережі складають лісові масиви, а також ділянки похідних степових рослинних угруповань, що ще зберегли стан близький до натурального.

Лісові насадження переважно байрачного типу розташовані на ерозійно небезпечних ділянках добре вираженого хвилястого рельєфу, де вони виконують дуже важливі водорегулюючі та протиерозійні функції. Це урочища “Шпички” загальною площею 223 га, “Скринський ліс” – 91 га, “Аврамівське” – 60 га, “Полігон” – 50 га. У складі деревостанів у цих лісах переважають листяні породи – дуб звичайний, вяз гладенький, вяз граболистий, клен гостролистий, клен польовий, ясен звичайний, ясен ланцетолистий, робінія несправжня акація, груша лісова, вишня пташина, яблуня звичайна та інші.

У підліску цих насаджень зростають ліщина звичайна, бузина чорна, глід одноматочковий, бруслина бородавчаста, свидина криваво-червона, шипшина звичайна, дерен чоловічий, гордовина звичайна, бірючина звичайна та деякі інші чагарникові породи.

Степові рослинні формації мезоморфного типу приурочені до схилів балок з крутизною понад 3 градуси. Загальне тло травянистої рослинності тут складають злакові, - передусім пирій повзучий, миший сизий, типчак, різні види тонконога та інші. З різнотравя найбільш часто зустрічаються полин звичайний, цикорій звичайний, вюнок польовий, коровяк звичайний, буркун лікарський, буркун білий, спориш звичайний, деревій майже справжній, різні види молочаїв, фіалка запашна, живокіст звичайний та багато інших. З рослин занесених у Червону книгу України тут виявлені астрагал шерстистоквітковий брандушка різнокольорова, шафран сітчастий.

Двома екологічними коридорами Аврамівський регіональний центр біологічного різноманіття сполучається з іншими компонентами регіональної схеми національної екологічної мережі. Так з Великосеверинським центром біорізноманіття, що знаходиться на південномі сході – за допомогою екокоридору, що включає долину невеликого струмка, який впадає у р. Інгул та саме русло останього. З Каніжським центром біорізноманіття, що знаходиться на заході - екокоридором, природною основою якого є система балок, яка виходить на русло Великої Висі, завдяки якій і досягається контакт з вказаним центром гідробіологічного різноманіття.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить