1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

Шелушитель «Стратопакт ТМ» ВSSА-НКЕSS0. Виробляється фірмою «Бюлер» (Швейцарія). Він призначений для відділення оболонки вівса, соняшникового насіння, гречки.

Шелушитель «Стратопак ТМ» BSSA – HKESSO

Рисинок - Шелушитель «Стратопак ТМ» BSSA – HKESSO а – загальний вигляд; б – схема лущення.

Шелушитель цє циліндровий корпус 4, забезпечений трьома опорами 2. Зверху до корпусу кріпиться похилий ковпак 7, який пов’язаний з циліндром шарніром. Ковпак притискається до корпусу замками 6. При розкритті замків ковпак відкидається двома газонаповненими амортизаторами 13.

При цьому забезпечується вільний доступ до робочих органів шелушителя - ротора і відбійного кільця. Дві рукоятки 12 служать для повернення ковпака в робоче положення.

З основним матеріалопроводом 9 шелушитель зв’язаний гнучким рукавом, який стискається за допомогою пружин 10. Наявність гнучкого рукава дозволяє за допомогою маховика 8 вертикально переміщати дозуючий пристрій, що входить в отвір ковпака 7.

Електродвигун 11 приводить в рух відбійне кільце, яке обертається з частотою 3 мін-1.

Ротор шелушителя надітий на вал електродвигуна 5, що обертається з частотою 1500 мін-1. У відвідному конусі 1 розташований патрубок 3, який під’єднується до аспіраційної системи.

Технологічний процес лущення відбувається таким чином. Належний обробці продукт через центральний матеріалопровод 9  і гнучкий рукав 8 поступає в дозуючий пристрій, що є трубою 7, здатну переміщатися у вертикальній площині. При цьому змінюється площа кільця 11, утворюваного трубою 7 і конусом 10. Таким чином, при опусканні труби 7 продуктивність машини зменшується, а при підйомі збільшується.

Пройшовши кільце, зерно потрапляє в горизонтальні канали ротора, в якому між двома дисками 4 і 5 розташовані пластини 6, створюючі радіальні канали. Ротор одержує обертання безпосередньо від валу 12 електродвигуна. Швидшаючи в радіальному напрямі, зерно потрапляє в канали і рухається так, що своїм вістрям, ударяється у відбійне кільце 3. В результаті удару лушпиння відділяється від ядра. Суміш з ядер, лушпиння і необлущеного зерна падає в нижню частину машини і розвантажується через випускний отвір.

Відбійне кільце виконано із зносостійкої пластмаси. При цьому роликами 2 воно спирається на кільцеву опору 1.

Завдяки похилому розташуванню по відношенню до ротора і безперервному обертанню значно збільшується термін служби кільця, оскільки ударам піддається вся його площа. Знос відбійного кільця визначається оптичним способом, і його значення виводиться на дисплей показуючого приладу.

Продуктивність шелушителя по вівсу до 3500 кг/ч.